Yacochuya Malbec 2008

bolge: Salta ulke: Arjantin marka: Yacochuya yıl: 2008 tur: Kırmızı Şaraplar üzüm: %90 Malbec %10 Cabernet Sauvignon

Yacochuya Malbec 2008. Salta, Cafayate bölgesinde ortalama yaşı 60 yıl olan bağlarda yetişen %90 Malbec %10 Cabernet Sauvignon üzümlerinden yapılmış Michel Rolland imzalı Arjantin Şarabı. 18 ay Fransız meşe fıçılarından yıllandırılmış.Şarap Dostları Malbec Tadımında açıldı. Robert Parker 91 puan...Alkol % 15.

Ahmet Gök
Koyu bordo siyaha yakın canlı ve berrak görünümlü... Burunda fıçı, tütün, karabiber, yeşil biber çağrışımları... Damak burunla uyumlu vanilya, pişmiş meyve tatları, tütün,çikolata, karabiber... Alkol az da olsa asitti oranla önde güçlü ve damağı zorlayan yeşil tanenleri kendini hissettiryor... Orta uzunluktaki finalinde tanenin gücü, karabiber ve alkol dokunuşları kalıyor.
82.64/16/2013
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy