Vinolus Chardonnay 2009

bolge: Kayseri ulke: Türkiye marka: Vinoluş Şarapları yıl: 2009 tur: Beyaz Şaraplar üzüm: Chardonnay

Kayseri Arif Molu Çiftliğinde, organik tarım yöntemiyle, Molu köyündeki Vinolus bağlarından tek bağ şarabı. Toplam 1800 şişe üretilmiş. Chardonnay du Monde 2010 Gümüş Madalya. Gusto 7.5 puan.  Alkol% 14.5

Ahmet Gök
Canlı parlak beyaz altın.Burunda fıçı, kızarmış ekmek çağrışımları, çiçeksi ve meyvemsi tonlar biraz geride...Damak burunla uyumlu meşe ve kızarmış ekmek belirgin olrak hissediliyor. damakta tereyağı yumuşaklığında dağılıyor. Uzun sayılacak finalinde biraz kızarmış ve yanık ekmek tatları kalıyor..
89.410/20/2012
Ahmet Gök
Canlı parlak beyaz altın görünüşlü. Burunda çiçeksi tonlar, greyfurt, yeşil elma, şeftali. Damakta burunla uyumlu, meşe, vanilya ve zayıf füme tonlar. Orta gövdeli, ipeksi bir dokunuşa, terayağımsı kayganlığa sahip zarif bir chardonnay. Uzun sayılabilecek bir bitişi var. Finalda nektarin tadında hoş bir tatlığı var. Charrdonay sevenlere önerilir.
90.54/1/2011
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy