Urlice Merlot 2009

bolge: İzmir ulke: Türkiye marka: Urlice Şarapları yıl: 2009 tur: Kırmızı Şaraplar üzüm: Merlot
Urlice Merlot 2009.İzmir Urla'da Urlice Bağları'nda yetişen Merlot üzümlerinden üretilmiş. 18 ay 225 litrelik Fransız meşe fıçılarda dinlendirişmiş ve filtre edilmemiş. Alkol:%14.5
Ahmet Gök
Renk hafif hafif açılmaya başlamış bakır kızılı röfleriyle mat sayılabilecek bir görünüm... Burunda fıçı, toprak, ıslak toprak ve kök meyve çağrışımlarını kırmızı orman meyveleri izliyor... Damak burunla uyumlu ağızı dolduran ortanın üzerinde gövde ve güçlü tanenlere sahip...Baharatsı tonlar daha hakim...Orta uzunluktaki finalinde vanilya ve karanfil tatları kalıyor... Daha çok shiraz izlenimi veren şaraba, geçen süre şaraba olumlu yansımış...
88.511/30/2014
Ahmet Gök
Olgun vişne renginde canlı ve parlak görünümlü.Burunda meşe çok baskın, topraksı tonlar belirgin gerilerde azda olsa kırmızı meyveler hissediliyor. Damak burunla uyumlu meşe çok önde ve belirgin olarak kendini hissettiriyor. Güçlü tanenleri damağı yoruyor. Yüksek alkol ve yüksel asittiye sahip finalinde alkolün yakıcılığı ve baharatsı tonlar kalıyor.Özellikle karanfil dikkat çekici.Güçlü bir merlot öreneği şarapta yüksek alkol ve güçlü tanen sevenelere önerilir. Asıl performansının bir kaç yıl sonra göstereceğini düşünüyorum. Bugünler içmek için erken.
83.92/7/2012
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy