Urla Tempus 2009

bolge: İzmir ulke: Türkiye marka: Urla Şarapçılık yıl: 2009 tur: Kırmızı Şaraplar üzüm: Cabernet Sauvignon-Merlot-Boğazkere-Petit Verdot-Cabernet Franc
Urla Tempus 2009.Decanter Word Wine Awards 2011-Bronz Madalya, International Wine Challenge 2011-Bronz Madalya,New York International Wine Competition 2011-Bronz Madalya. İzmir Urla Ukuf Mevkii’ndeki bağlardan gelen Cabernet Sauvignon-Merlot-Boğazkere-Petit Verdot-Cabernet Franc üzümlerinden yapılmış.Alkol:13.8
Ahmet Gök
Koyu yakut hafif mor röfleli berrak bir görünüşü var. İlk burun biraz kapalı sonrasında toprak, karabiber, ve meyvemsi dokunuşlar izliyor. Damakta orta sayılabilecek bir gövdeye sahip. Güçlü ve sert tanenleriyle çarpıcı, özellikle damakta vanilya çok belirgin hissediliyor. Meyvemsi tonlar gerilerde de olsa alınıyor. Orta sayılabilecek bitişinde biraz alkol ve fazlaca baharatsı dokunuşlar kalıyor. Güçlü şarap severler keyifle yudumlayacaktır. Gerçek performansına 4, 5 yıl içinde ulaşacak gibi duruyor.
87.712/10/2011
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy