Turasan Emir 2014

bolge: Kapadokya ulke: Türkiye marka: Turasan Şarapları yıl: 2014 tur: Beyaz Şaraplar üzüm: Emir
Turasan Emir 2014. Kapadokya, Nevşehir, Ürgüp'de 1200 rakımlı Emir bağlarından gelen üzümlerden yapılmış... Ekim ayının ilk haftasında hasat edilmiş. Tortusu üzerinde dinlendirilmiş. Alkol:%13.6
Ahmet Gök
Parlak açık saman sarısı,hafif yeşil röfleli görünüm... İlk burunda biraz iyotsu çağrışımları...Limon, greyfurt, limon çiçeği,yeşil elma,akça armut, nektarin izliyor... Damak burunla uyumlu,ipeksi kayganlıkta orta gövdeye,güçlü bir asitditeye sahip dengeli ve temiz yapılmış...Uzun sayılabilecek finalinde mineralsi dokunuşlar ve keyifli bir limon kabuğu acılığı kalıyor..
90.76/15/2015
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy