The Dead Arm 2002

bolge: McLaren Vale ulke: Avusturalya marka: D Arenberg yıl: 2002 tur: Kırmızı Şaraplar üzüm: Shiraz
The Dead Arm 2002. Avustralya, McLaren Vale'de yetişen %100 Shiraz üzümlerinden yapılmış. 22 ay Fransız ve Amerikan meşe fıçılarda yıllandırılmış. Sınırlı filtreleme uygulanmış. James Halliday 94,Robert Parker's Wine Advocate 93,Wine Spectator 92,Stephen Tanzer's International Wine Cellar 91,Wine Enthusiast 91 puan. Alkol:%14.5
Ahmet Gök
Siyaha yakın koyu bordo görünümlü... İlerlemiş yaşına rağmen henüz şarapta renkte açılmak yok. Burunda çok zengin çağrışımlar, tarçın, karabiber, karanfil,tütün, meyankökü, fıçı,yanık fıçı,is, nane, kuru erik... baharatsı dokunuşların ağırlığı... Damak burunla uyumlu ortanın biraz üzerinden damağı dolduran güçlü ve kaygan bir gövdeye, yüksel alkol ve asiditeye sahip üst düzey şarap. Uzun sayıbilecek finalinde güçlü tanen ve vanilya kalıyor...Yıllanma yolculuğuna devam edebilir. Kalite fiyat performansı pekiyi.
93.82/21/2016
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy