Tenutae Lageder Löwengang Chardonnay 2006

bolge: Alto Adige ulke: İtalya marka: Alois Lageder yıl: 2006 tur: Beyaz Şaraplar üzüm: Chardonnay
Tenutae Lageder Löwengang Chardonnay 2006.Şarap Dostları Derneği, Best Of İtalya Tadımı; 12.05.2012 Cumartesi Four Seasons Bosphorus Otelde açıldı. : Alto Adige bölgesi IGT sınıfında. Biodinamik sertifikalı organik % 100 Chardonnay üzümlerinden yapılmış. Doğal maya ile tortusu üzerinde fermante edilmiş ve toplam 11 ay (Alliers, Nevers Tronçais ve Vosges) fıçılarda dinlendirilmiş. Robert Parker 90 puan.Alkol 13.5 % pH 5.3 Toplam Asit 5.80 gr/lt Ucar Asit 0.38 gr/lt
Ahmet Gök
Parlak ve canlı beyaz altın renginde hafif yeşil ışıltı görünümlü. Burun oldukça zengin tropik meyveler, limon, pepino ve hafif bir meşe.Damak burunla uyumlu orta bir gövdeye yüksek bir asittisi var. Tereyağ kıvamında akıcılığı sahip damakta özellikle kavrulmuş badem ve vanilya dokunuşlarıda hissediliyor. Orta uzunluktaki finalinde tropikal meyvelerin tatlığı kalıyor.
88.85/23/2012
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy