Tenuta dell'Ornellaia Masseto 2008

bolge: Toskana ulke: İtalya marka: Tenuta dell Ornellaia yıl: 2008 tur: Kırmızı Şaraplar üzüm: Merlot
Ahmet Gök
Koyu yakut, siyaha yakın, canlı ve parlak görünümlü. Burunda zengin, çiçeksi ve baharatsı dokunuşları belirgin.Mürdüm eriği, menekşe, olgun kırmızı kiraz,böğürtlen ve hafif karabiber ve kuru erik pestili. Damak burunla uyumlu ortanın biraz üzerinde güçlü ve dolgun bir gövdesi var. Tanenler bir anda çarpsada damağı okşayıp geçiyor. Yüksek alkol ve asittiyle sarsıcı ve dengeli bir şarap.Damakta meyvemsi dokunuşları erken açılmasına rağmen harika. Oldukça uzun sayılabilcek finalinde, güçlü tanenleri sarsılıcılığı baharatsı ve meyvemsi dokunuşlar kalıyor. Şarap kendin göstermeye yeni başlıyor. İlerlyen yıllarda harika olacağına hiç kuşku yok.
94.86/2/2012
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy