Tardieu Laurent Chateauneuf du Pape Cuvee Speciale 2010

bolge: Chateauneuf du Pape ulke: Fransa marka: Tardieu Laurent yıl: 2010 tur: Kırmızı Şaraplar üzüm: Grenache, Syrah
Tardieu Laurent Chateauneuf du Pape Cuvee Speciale 2010. Châteauneuf-du-Pape 'da ortalama yaşı 60,70 yıl olan Grenache %80 ve ortalama yaşı 40 yıl Syrah % 20 üzümlerinden yapılmış ve filtreleme işlemi yapılmamış. Renaissance İstanbul Bosphorus Otel'de, La Şaraplari Vedat Milor seçimi ithal şaraplar tadımında Vedat Milor ve Bastien Tardieu'nun katılımıyla açıldı. Wine Spectator 95, Stephen Tanzer 92-94, Jancis Robinson 18, Robert Parker 90-92 puan :% 14.5
Ahmet Gök
Canlı ve parlak napolyon kirazı görünümlü... Burunda topraksı ve meyvemsi çağrışımlar hakim, hafif de olsa fıçı kendini hissettiriyor. Damak burunla uyunla ortanın biraz altın zarif bir gövdesiyle yumuşak içimli... Hatları yuvarlanmış tanenleri ve güçlü asitiyle dengeli bir şarap, vanilya, karadut, tarçın ve topraksı dokunuşlar. Orta uzunlukta finalinde baharatsı ve meyvemsi tatlar kalıyor..Alışılmışın dışında güzel bir Chateauneuf du Pape örneği mutlaka denenmeli..
91.53/21/2013
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy