Taburnum 2009

bolge: Rhône ulke: Fransa marka: Les Vins de Vienne yıl: 2009 tur: Beyaz Şaraplar üzüm: Viognier
Taburnum 2009.Les Vins de Vienne Taburnum,Rhone vadesinde 41 hektarlık tek bağda yetişen %100 Viognier üzümlerinden üretilmiş. 16 ay Fransız meşe fıçılarında dinlendirilmiş. Alkol:13.5
Ahmet Gök
Koyu limon kabuğu sarısı hafif mat görünümlü...Burunda biraz öne çıkan fıçı ve sonrasında çiçeksi tonlar kasımpatı, hanımeli çağrışımları....Damakta ortanın üzerinde dolgun bir gövde alkol asitte oranla biraz baskın gibi kızırmış fındık, vanilya, kayısı ve hafif bir bal...Orta uznlukta finalinde kayısı ve bal çağrışımları. Bugünlerde içilmeli..
83.211/11/2012
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy