Shafer Cabernet Sauvignon Hillside Select 1997

bolge: Kaliforniya ulke: Amerika Birleşik Devletleri marka: Shafer Vineyards yıl: 2007 tur: Kırmızı Şaraplar üzüm: Cabernet Sauvignon

Shafer Cabernet Sauvignon Hillside Select 1997. Stags Leap District bölgesinde yetişen Cabernet Sauvignon üzümlerinden yapılmış.28 Ocak 2012 Büyük Kulüp, Tadım Dostları, Kaliforniya Şarapları tadımında açıldı. Robert Parker 99 puan, Stephen Tanzer 95 puan, Wine Spectator 97 puan, Jancis Robinson 18.5 puan. Alkol % 15.

 

Ahmet Gök
Koyu bordo siyaha yakın , renk hafif açılmaya başlamış. Burunda son derece zengin, meşe, toprak, nane, tütün dokunuşarını mürdüm eriği ve meyan kökü izliyor. Damaka burunla uyum, ortanın üzerinde gövdeye, damağı kurutan tanenlere sahip. Yüksek alkol ve yüksek asittitesiyle çıta yüksekte kurulmuş. Uzun bitişinde vanilya, karanafil dokunuşları alkollün güçlü yakıcılığıyla uzun süre kalıyor.
95.82/2/2012
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy