Roda Reserva 2005

bolge: Rioja ulke: İspanya marka: Bodegas Roda yıl: 2005 tur: Kırmızı Şaraplar üzüm: Tempranillo %85, Granacha %6, Graciano %9
Roda Reserva 2005.Ortalama yaşı 30 yılın üzerinde olan bağlarda yetişen Tempranillo %85, Granacha %6, Graciano %9. üzümlerinde yapılmış ısı kontrol Fransız meşe fıçılarda fermantasyon sürecini tamamlamış.16 ay %50 oranında yeni ve eski Fransız meşe fıçılarda 20 ay da şişede dinlendirilmiş. 99.991 adet şişelenmiş.Stephen Tanzer 92/100 puan,El Mundo Vino 15/20 puan. Alkol:%14
Ahmet Gök
Canlı ve parlak koyu bordo görünümlü... Burunda zengin kırmızı orman meyve çağrışımları, toprak ve fiçı izleri... Gerilerde meyan kökü ve mürdüm eriği çağrışımları... Damak burunla uyumlu ortanın biraz üzerinde dolgun bir gövdeye ve gücünğ koruyan tanenlere sahip... Damakta özellikle vanilya ve mürdüm eriği tatlarını çikolata ile taşlandırıyor... Dengeli ve temiz yapılmış şarabın kısa sayılmayacak finalinde kırmızı orman meyveleri kalıyor..
90.64/3/2014
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy