Ridge Vineyards Estate Santa Cruz Mountains Chardonnay 2008

bolge: Santa Cruz Mountains ulke: Amerika Birleşik Devletleri marka: Ridge Wineyards yıl: 2008 tur: Beyaz Şaraplar üzüm: Chardonnay
Ridge Vineyards Estate Santa Cruz Mountains Chardonnay 2008.31 Mart 2012 La Maison İstanbul'da Tadım Dostları'yla birlikte açıldı. Estate Santa Cruz Mountains bölgesinde yetişen %100 Chardonnay üzümünden yapılmış. Wine Spectator 92 puan, Stephen Tanzer 90 puan Alkol % 14.5
Ahmet Gök
Parlak beyaz altin renginde, canlı ve berrak görünümlü. Burun oldukça zengin tatlı meyvelere, şeftali,nektarin, ananas, vanilya, greyfurt, mandalina, kayısı,armut. Damak burunla uyumlu ortanın biraz üzerinde gövdesi,belirgin olarak kendini hissettiren alkol ve asittisiyle dikkat çekici. Ağızda terağımsı dağılırken hafif mineralsi dokunuşları infanı mutlu ediyor. Damakta oldukça kaygan olan şarabın uzun sayılabilecek finalinde nektarin tatlığı ve keyif veren bir ferahlık kalıyor. Bugünlerde tam içim olgunluğunda keyifle yudumlanmalı..
92.74/1/2012
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy