Penfolds Grange 1998

bolge: Barossa Valle ulke: Avusturalya marka: Penfolds yıl: 1998 tur: Kırmızı Şaraplar üzüm: Shiraz
Penfolds Grange 1998.Barossa Vadisi %100 shiraz üzümlerinden yapılmış.Büyük Kulüp'de, Tadım Dostları Avusturalya'nın En İyi Shiraz tadımında açıldı. Stephen Tanzer 97 puan,Wine Spectator 99puan, Jancis Robinson 17.5 puan,Jeremy Oliver 97 puan, Robert Parker 98 puan,Huon Hooke 93 puan. Alkol:%14.5
Ahmet Gök
Koyu bordo siyaha yakın canlı ve parlak görünümlü... İlk burunda biraz kapalı olsa da çabuk açılıyor. Çiftlik kokuları,karanfil, tarçın,mürdüm eriği,karadut, meyan kökü... Damak burunla uyumlu ortanın biraz üzerinde gövdesi, kadifemsi yumuşaklığa bürünmüş tanenleriyle dengeli ve zarif bir şarap. Damakta özellikle, tarçın, vanilya, çikolata tatlarıyla insanı mutlu ediyor. Uzun finalinde hafif mayhoş elma çağrışımlarıyla minaralsi tarçın lezzetleri kalıyor...Görüldüğü yerde her zaman içelecek şaraplardan ve bu şarabın çok iyi örneği..
96.81/21/2013
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy