Pax Mey 2004

bolge: Bozcaada ulke: Avusturalya marka: Wineworkz Pty Ltd Australia yıl: 2004 tur: Beyaz Şaraplar üzüm: Semillion, Sauvignon Blanc
1915-1918 yıllarında Çanakkale'de birbirleriyle savaşmış Türk, Avustralya ve Yeni Zelanda'lıların bu kez Avustralya'lı şarap yapımcısı Chris Cameron ve Çanakkale Ticaret Odasının projesi olarak birlikte ürettikleri bir anı şarabı. Semillion Gelibolu topraklarının ürünüdür ve şarap yapılarak diğer kardeşleriyle kupaj yapılmak üzere Avustralya'ya gönderilmiştir. PAX Latince "barış" demektir, MEY' in ne olduğu ise zaten malumdur. Bu şarap Mehmetçiklerimiz ve 'bu topraklarda kalarak artık bizim çocuklarımız olan Anzac askerleri' anısına ve her yıl 25 Nisan tarihinde bir araya gelerek dedelerini-atalarını anan bu kardeş ülkelerin çocukları şerefine kadeh kaldırılarak tadılmıştır.(duygusal keyif notu:100)
Dr.Gürcan Vural
Saman sarısı, parlak, berrak, temiz görünümlü, burunda limon, yeşil biber, ananas, mango aromaları özellikli, damakta dengeli, orta gövdeli ve orta uzunlukta bitişli neşeli, yaz akşamları iyice serinletilerek aperitif ya da deniz mahsülleri ile keyifle içilecek bir şarap.
78.06/5/2011
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy