Les Ruchets Cornas 2008

bolge: Cornas ulke: Fransa marka: Jean-Luc Colombo yıl: 2008 tur: Kırmızı Şaraplar üzüm: Syrah
Les Ruchets Cornas 2008. Rhone Vadisi Cornas'ın dik yamaçlarında bulunan ortalama yaşı 90 yılı bulan Syrah bağlarından yetişen %100 syrah üzümünden yapılmış.20 ile 24 ay arası meşe fıçılarda dinlendirilmiş. Wine Spectator 94 puan,Stephen Tanzer 92 puan. Alkol:%14. 
Ahmet Gök
Canlı ve parlak koyu bordo görünümlü... Burundan hafif toprak ve meşe dokunuşlarını,zengin baharatsı ve meyvesimsi çağrışımlar izliyor...Karanfil,böğürtlen,kırmızı olgun erik... Damak burunla uyumlu ortanın biraz üzerinde damağı dolduran güçlü bir gövdeye ve tanenlere sahip. Dengeli ve temiz yapılmış bir büyük şarap... Damakta kırmızı meyve tatlarına vanilya eşlik ediyor... Uzun sayılabilecek finalinde kırmızı orman meyveleri ve baharatsı dokunuşlar kalıyor...
93.810/13/2015
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy