Le Rocche del Falletto di Serralunga d'Alba Riserva 2004

bolge: Barolo ulke: İtalya marka: Bruno Giacosa yıl: 2004 tur: Kırmızı Şaraplar üzüm: Nebbiolo
Le Rocche del Falletto di Serralunga d'Alba Riserva 2004.Şarap Dostları Derneği, Best Of İtalya Tadımı; 12.05.2012 Cumartesi Four Seasons Bosphorus Otelde açıldı. Fermentasyon kabuk ile beraber çelik tankta 18 gün sürümüş.Malolaktik fermantasyon tamamlanmış. 30 ay büyük 1000 litrelik fransız meşe “botte”de.Şişeleme tarihi Temmuz 2007. Robert Parker 99+ puan, Wine Spectator 98 puan. Alkol 14.5 % pH 3.46 Toplam Asit 5.70 gr/lt Ucar Asit 0.65 gr/lt
Ahmet Gök
Koyu yakut canlı ve parlak bir görünümü var. Burunda zengin ve derinlikli, ilk burunda meyan kökü,toprak, fıçı katran dokunuşlarını, ıslak topraki gül, böğürtlen, kiraz ve karamelize kokular izliyor. damak burunla uyumlu, dolgun bir gövdeye sahip, yüksek alkol ve asittisi çarpıcı, güçlü ama zarif tanenleriyle kremamsı bir akıcılığı var. Damakta özellikler böğürtlen, çikolata, trüff mantarı dokunuşları öne çıkıyor. Oldukça uzun bitişinde tanenlerin meyveyle bütünleşik tadı ve pastelsi lezzetler kalıyor. Bugünlerde keyif içilebeleceği gibi uzun yıllar daha yıllanma potansiyeli olan büyük bir barolo.
96.66/1/2012
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy