Le Macchiole Messorio 2008

bolge: Bolgheri ulke: İtalya marka: Le Macchiole yıl: 2008 tur: Kırmızı Şaraplar üzüm: merlot
Le Macchiole Messorio 2008. Bolgheri Toscana IGT da % 100 merlot üzümlerinden yapılmış. %75 yeni fıçılarda %25 eski fıçılarda 14 ay dinlendirilmiş.Renaissance İstanbul Bosphorus Otel'de, La Şaraplari Vedat Milor seçimi ithal şaraplar tadımında Vedat Milor ve Signora Veronica Veltro'nun katılımıyla açıldı. James Suckling 96 puan, Stephen Tanzer 94, Wine Spectator 92, Robert Parker 97 puan. Alkol:%14.5
Ahmet Gök
Koyu borda siyaha yakın canlı ve parlak görünüm ve hafif mor röfleler...Burunda başlangıçta hafif kapalı olsada derinlerden gelen zenginliği var. Mürdüm eriği, meyan kökü,vişne, böğürtlen, gerilerde iyi entegre fıçı izleri ve topraksı dokunuşlar...Damak burunla uyumlu, yüksek alkol, yüksek asit ve kaliteli ve güçlü tanenleriye tam gövdeli...Çıta üstlerde kurulmuş..meyvemsi zenginlik damakta da devam ediyor. Uzun finalında hafif alkol yakıcı ve kırmızı orman meyveleri izleri kalıyor...Bugünlerde yudumlanacağı gibi 10 yıl kadar saklanma potansiyeli var.
95.83/14/2013
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy