Le Macchiole Messorio 2000

bolge: Bolgheri ulke: İtalya marka: Le Macchiole yıl: 2000 tur: Kırmızı Şaraplar üzüm: Merlot
Le Macchiole Messorio 2000. Bolgheri Toscana IGT da % 100 merlot üzümlerinden yapılmış. %75 yeni fıçılarda %25 eski fıçılarda 14 ay dinlendirilmiş.Renaissance İstanbul Bosphorus Otel'de, La Şaraplari Vedat Milor seçimi ithal şaraplar tadımında Vedat Milor ve Signora Veronica Veltro'nun katılımıyla açıldı. Stephen Tanzer 91 puan, Gambero Rosso 2/3 puan, Wine Spectator 89 puan,Robert Parker 92 puan. Alkol:%13.5
Ahmet Gök
Renk hafif açılmaya kiremit tonlarına dönmeye başlamış, mat görünümlü...İlk burunda itici animal tonlar, yavaş yavaş toprak dokunuşlara dönüşüyor.Olgun kırmızı meyveler, mürdüm eriği,böğürtlen, meyan kökü...Damak burunla uyumlu, hatları yumuşan tanenleriyle kadifimsi güzelleği sahip olan şarap son derece dengeli ve zarif. Orta yoğunlukta gövdesiyle vanilya, erik pestli çağrışımları orta uzunlukta bir finali var. Bugünlerde tam içim olgunluğunda bulunduğu yerde keyifle içilecek şaraplardan..
90.93/13/2013
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy