Jermann Vintage Tunina 2011

bolge: Friuli ulke: İtalya marka: Jermann Vinnaioli yıl: 2011 tur: Beyaz Şaraplar üzüm: Sauvignon Blanc, Chardonnay, Ribolla Gialla, Malvasia Istriana, Picolit
Jermann Vintage Tunina 2011. . Friuli Venezia Giulia IGT'da 16 hektarlık Ronco del Fortino bağlarında yetişen Sauvignon Blanc, Chardonnay, Ribolla Gialla, Malvasia Istriana, Picolit üzümlerinden Silvio Jermann tarafından yapılmış.Asidite: %5,40-5,60,Alkol:%13.
Ahmet Gök
Parlak beyaz altın ve hafifi saman sarı röfleriyle dikkat çekici... Burunda zengin çiçeksi çağrışımlar,narenciye, nektarin, bal... Damak burunla uyumlu, dengeli temiz yapılmış bir şarap... Ağızı dolduran orta gövde ve yumuşak kremamsı akışılığa sahip... ortanın biraz üzerinde olan finalindeyse nektarin başta meyvemsi tatlar kalıyor...
88.54/19/2014
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy