Isabelle et Pierre Clément Chatenoy 2010

bolge: Menetou-Salon ulke: Fransa marka: Domaine de Chatenoy yıl: 2010 tur: Beyaz Şaraplar üzüm: Sauvignon Blanc

Isabelle et Pierre Clément Chatenoy 2010. Menetou-Salon apelasyonunda 20 ile 40 yaşlarından bağlardan hasat edilen %100 Sauvignon Blanc üzümlerinden yapılmış...Loire Valley 'de Sancerre'nin kuzey doğu komşusu , kil ve kalker ağırlıklı toprak yapısı olan Menetou-Salon apellasyonu Sauvignon Blanc ve Pinot Noir üzümleriyle biliniyor. Alkol:%13

Ahmet Gök
Parlak beyaz altın canlı ve duru bir görünümlü. Burunda yeşil elma, çiçeksi kokular ve mineralsi çağrışımlar... Damak burunla uyumlu minarelsi zenginlik kendini kendini hissettiyo, orta yoğunlukta gövdeye güçlü asittisiyle dengeli ve temiz bir şarap. Orta uzunlukta finalinde insanı ferahlatan mineralsi dokunuşlar kalıyor... Fiyat kalite dengesi ve yüksek performansıyla bulunduğu yerde içilmesi gerekne şaraplardan..
90.69/2/2012
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy