Gaja Sperss 2003

bolge: Langhe ulke: İtalya marka: Angelo Gaja yıl: 2003 tur: Kırmızı Şaraplar üzüm: % 94 Nebbiolo, % 6 Barbera
Gaja Sperss 2003. Şarap Dostları Derneği, Best Of İtalya Tadımı; 12.05.2012 Cumartesi Four Seasons Bosphorus Otelde açıldı. Sperss, Piemonte jargonunda nostalji anlamına gelen % 94 Nebbiolo, % 6 Barbera üzümlerinden yapılmış tek bağ şarabıdır. Fermantasyonu çelik tanklarda kabuğu ile birlikte 1 haftada tamamlamış. 12 ay fransız barrique’de, ardından 12 ay büyük 1000 litrelik gelenksel meşe “botte”de dinlendirilmiş. Robert Parker 93 puan, Wine Spectator 98 puan, StephenTanzer 92 puan. Alkol 14,5%
Ahmet Gök
Koyu bordo, canlı ve parlak görünümlü. Burunda parfümsü bir havası var. Gül, böğürtlen, meyan kökü, nane, toprak, vanilya, hafif ateşte közlenmiş ayva. Damak burunla uyumlu güçlü zarif tanenleriyla damağı dolduruyor. Damakta oldukça meyvemsi ve kaygan bir yapısı var. Dengenin üstlerde kurulduğu her yudumda zenginleşen, güzelleşen bir şarap. Uzun sayılabilecek finalinde olgun kırmızı meyve tatları ve tanenlerin güç gösteri kalıyor. Bugünlerde içilmeye başlanacak şarabın uzun yıllarda saklanma potansiyeli var. Her zaman kavımda olmasını isteyeceğim şaraplardan biri..
95.56/1/2012
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy