Duas Quintas 2010

bolge: Douro ulke: Portekiz marka: Ramos Pinto yıl: 2010 tur: Kırmızı Şaraplar üzüm: Tinta Roriz, Touriga Nacional,Touriga Franca
Duas Quintas 2010. Portekiz'in yerel üzümleri 45% Touriga Nacional, 25% Touriga Franca, 10% Tinta Roriz; 5% Tinta da Barca, 5%Tinta Barroca, 5% Sousão; 3% Tinto Cão; 2% Tinta Amarela üzümlerinde yapılmış.Elle hasat edilmişmiş çelik tank fermatasyon sürecinde sonra manolaktik fermanstasyon yapılmış. 12 ay Fransız meşe fıçılarda 18 ay şişde dinlendirilmiş.Wine Enthusiast 88,Wine Spectator 85, Revista de Vinhos 16 puan Alkol:%13.5
Ahmet Gök
Koyu bordo hafif opak görünümlü... İlk burunda animal tonlar ve çiftlik kokuları... Sonrasında açılan burunda keyifli kırmızı meyveler kiraz, böğürtlen... Damak burunla genel olarak uyumlu, burundaki meyvemsi çağrışımlara tütün, çikolata ve vanilya dokunuşları katılıyor. Yumuşak ve kaygan içimli... İnce fakat kaliteli tanenlere sahip keyifli bir Portekiz şarabı... Orta uzunluktaki finalinde vanilya ve kiraz dokunuşları kalıyor.
89.77/5/2014
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy