Domaine du Vieux Telegraphe La Crau Châteauneuf-du-Pape Blanc 2008

bolge: Chateauneuf du Pape ulke: Fransa marka: Domaine du Vieux Telegraphe yıl: 2008 tur: Beyaz Şaraplar üzüm: Clairette 40%, Grenache blanc 30%, Bourboulenc 15%, Roussane 15%.
Domaine du Vieux Telegraphe La Crau Châteauneuf-du-Pape Blanc 2008.Ortalama yaşı 40 olan bağların Clairette 40%, Grenache blanc 30%, Bourboulenc 15%, Roussane 15%. üzümlerinden yapılmış.Şarap Dostları Derneği, Chateauneuf du Pape Tadımı,Önolog Gerald Lafont katımıyla 14.01.2012 Cumartesi Four Seasons Bosphorus Otelde açıldı. Robert Parker 92 puan, Stephen Tanzer 95 puan, Wine Spectator 92 puan. Alkol:% 13.6
Ahmet Gök
Parlak beyaz altın, berrak ve canlı bir görünlü. Burunda greyfurt, portakal kabuğu, limon kabuğu, ayva, papatya ve hafif çağla badem dokunuşları. Damak burunla son derece uyumlu damağı dolduran orta bir gövdeye ve terayağımsı bir kayganlığa sahip. Damakta yasemin, yeşil elma gibi meyvemsi ve çiçeksi tonlarda hissediliyor. Orta uzunlukta bitişinde meyvemsi tatlar kalıyor. Bugünlerde keyifli yudumlabilir.Hafifte olsa inişe geçtiği söylenebilir.
87.32/4/2012
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy