Domaine de la Romanee-Conti La Tâche 1989

bolge: Bourgogne ulke: Fransa marka: Domaine de la Romanée-Conti yıl: 1989 tur: Kırmızı Şaraplar üzüm: Pinot Noir

Domaine de la Romanee-Conti La Tache 1989. La tâche Grand Cru Appellation'undan. Robert Parker 90 Puan. Wines Spectator 94 puan.Tadım Dostları Romanee Conti tadımında açıldı. Alkol %13.5

Ahmet Gök
Lâl, hafif açılmaya başlamış. Burunda ıslak toprak, kurutulmuş domates, papatya ve iyotsu dokunuşlar. Damak buruna yakın, orta gövdeli kuşburnu, menekşe, fıçı kokularıyda kendini gösteriyor. Yüksek asit ve alkol ama dengeli bir şarap. Tanenler yok denecek kadar az. Orta uzunlukta bitişe sahip, hafif bir ekşilik kalıyor. Yıllar rengini değil ama şarabı yormuş, içmesi keyifli bir şarap.
92.24/3/2011
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy