Dom Perignon 2002

bolge: Champagne ulke: Fransa marka: Moët & Chandon yıl: 2002 tur: Köpüklü Şaraplar üzüm: Pinot Noir , Chardonnay, Pinot Meunier

Dom Perignon Brut  2002. Fransa'nın Şampanya bölgesinde tadımında açıldı. “methode champenoise” yöntemiyle Pinot Noir , Chardonnay, Pinot Meunier üzümlerinden yapılmış. Büyük Kulüp'de, Tadım Dostları Şampanya Robert Parker 96 puan, Wine Spectator 95 puan, Jean-Marc Quarin 93 puan, Jancis Robinson 19.5 puan,Vinum Wine Magazine 19 puan, La Revue du Vin de France 17 puan. Alkol:12.5

Ahmet Gök
Canlı ve parlak limon çiçeği sarısı, beyaz altına yakın bol bol minik baloncuklu ...Burunda olduça zengin yasemin, papatya, tropik meyveler, şeftali ve kayısı çağrışımları... Damakta ortanın biraz üzerinde dolgun bir gövdeye sahip, minik baloncukaları ağızda kıpır kıpır dağılıyor. Ferhalatıcı, iştah açıcı bir güzelliği var. Oldukça uzun finalinde mineralsi dokunuşlar kalıyor.
92.510/22/2012
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy