Cuvee Dom Perignon 1992

bolge: Champagne ulke: Fransa marka: Moët & Chandon yıl: 1992 tur: Köpüklü Şaraplar üzüm: Pinot Noir , Chardonnay
Cuvee Dom Perignon 1992. Fransa'nın Şampanya bölgesinde “methode champenoise” yöntemiyle Pinot Noir , Chardonnay üzümlerinden yapılmış. Büyük Kulüp'de, Tadım Dostları Şampanya tadımında açıldı.Wine Spectator 89 puan, Stephen Tanzer 91 puan, La Revue du Vin de France 18 puan , Vinum Wine Magazine 17 puan. Alkol:12.5
Ahmet Gök
Saman sarısı renk hafif koyulaşmaya baloncuklar azalmaya başlamış. Burunda meyvemsi çağrışımlar, kayısı, armut, nektarin, limon, ayva...Damakta ortanın üzerinde bir gövde ve terayağımsı kaygınlığa ve az biraz baluncukların dansına dönüşmüş... Orta uzunlukta finalinde hafif bir kayısı çekirdeği ve badem tatları kalıyor.İçim ömrünü tamamlamak üzere ama halen çok keyifli.
88.210/22/2012
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy