Corte Sant Alda Amarone della Valpolicella 2006

bolge: Valpolicella ulke: İtalya marka: Corte Sant Alda yıl: 2006 tur: Kırmızı Şaraplar üzüm: Corvina, Rondinella, Corvina Grossa

Corte Sant’Alda Amarone della Valpolicella 2006. Amarone della Valpolicella'da organik sertifikalı, biodinamik tarım ilkelerine uygulan bağların üzümlerinden yapılmış. Farklı büyüklük ve yaşlardaki meşe fıçılarda 3 yıl dinlendirilmiş. Robert Parker 93+ puan. Alkol:%15.5

Ahmet Gök
Koyu bordo, olgun kiraz, hafif mor röflelere de sahip canlı bir görünüş. Burunda toprak, meşe, deri,tarçın, meyan kökü gerilerden kiraz, vişne. Damakta burunla uyumlu, meşe, katran, baharatsı tonlar ve vanilya. Çok güçlü bir tanenler damağı yormuyor. Alkol ve asit yüksek, gövdeli ağızı dolduran bir yapısı dikkat çekici. Uzun sayıbilecek bir bitişi sahip. Güç ve zarif şarap sevenlere önerileri.
95.86/5/2011
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy