Cobos Malbec 2009

bolge: Mendoza ulke: Arjantin marka: Vina Cobos yıl: 2009 tur: Kırmızı Şaraplar üzüm: Malbec
Perdriel, Luján de Cuyo, Mendoza ‘da 3270 rakımlı Andes Dağlarında bulunan 80 yaşındaki asmalar sahip Marchiori Bağları’nda yetişen %100 Malbec üzümünden yapılmış. 8 tonluk çelik tanklarda fermantasyon sürecini tamamlamış.18 ay Taransaud Fransız meşe fıçılarda dinlendirilmiş ve filtre edilmeden Ocak 2011’de şişelenmiş. Robert Parker 95, Wine Spectator 94 puan. Alkol:%13.5
Ahmet Gök
Canlı ve parlak bordo görünümlü… İlk burunda biraz öne çıkan çiftlik tonlarını zengin baharatsı ve meyvemsi çağrışımlar izliyor.. Kendini gösteren meşe dokunuşlarını, karabiber, karanfil, meyan kökü, mürdüm eriği izliyor… Damak burunla uyumlu ortanın biraz üzerinde dolgun gövdeye, güçlü asit ve tanelere sahip… Vanilya, meyan kökü ve kırmızı orman meyveleriyle keyifli… Uzun sayılabilecek bitişinde baharatsı dokunuşlar kalıyor. Fiyat kalite performansı iyi..
91.82/15/2016
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy