Chateau Potensac 1996

bolge: Haut-Médot ulke: Fransa marka: Château Potensac yıl: 1996 tur: Kırmızı Şaraplar üzüm: Bordo Kırmızı Blendi

Chateau Potensac 1996.Gusto Şarap Kulubü, 24 Mayıs 2012 Then Marmara Otel'de Bordo'nun Renkleri Tadımında açıldı. Bordeaux,Médoc.Jean-Marc Quarin 90 puan,Stephen Tanzer 87-90 puan, Jancis Robinson 17.5 puan ve Robert Parker 89 puan.Decanter 3 puan. Alkol:%12.5

Ahmet Gök
Koyu bordo renk hafif açılmaya kiremit kırmızısına dönmeye iyiden iyiye başlamış.Bunu rağmen canlı ve parlak görünümlü.Burunda topraksı tonlar ve meyve çağrışımları. Olgun kırmızı kiraz, mürdüm eriği,hafif fıçı dokunuşları.Damak burunla uyumlu, ortanın üzerinde gövdeye sahip dengeli ve yumuşak içimli bir şarap. Yılların verdiği yorgunluğu ve güzelliği taşıyor. Tatlı sert tanenleri ağızı okşuyor.Vanilya,demli çay ve kiraz dokunuşlarıyla renklenen şarabın orta uzunlukta ki finalinde kırmızı orman meyveleri dokunuşları kalıyor. Bugünlerde tam içim olgunluğunda, şayet kavınızda varsa fazla bekletmeye gelmez gibi duruyor.
92.76/10/2012
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy