Chateau Nuzun 2009

bolge: Tekirdağ ulke: Türkiye marka: Chateau Nuzun yıl: 2009 tur: Kırmızı Şaraplar üzüm: %65 Cabernet Sauvignon, %25 Merlot, %7 Syrah ve %3 Pinot Noir
Chateau Nuzun 2009. Çeşmeli Bağları %65 Cabernet Sauvignon, %25 Merlot, %7 Syrah ve %3 Pinot Noir üzümlerinden yapılmış.Bağlara vuran dolu sonucunda sağlam kalan üzümlerde özenle seçilen tanelerin şarabı.Toplam 18 fıçı üretilmiş ve 13 ay meşe fıçılarda 1 yılda şişede yıllandırıldıktan sonra satışı sunulmuş.4196 nolu şişe. Gusto Şarap Kulubü Bir Üreticinin Anatomisi Chateau Nuzun tadımında açıldı.Şarap Dostları Derneği’nin Üçüncü Genç Türk Şarapları tadımı 2012 Gümüş Madalya. Veritas Master Of Wine 2012 87 puan. Alkol:13.5
Ahmet Gök
Koyu bordo siyaha yakın canlı ve parlak görünümlü. İlk burunda biraz kapalı, sonrasında animal tonlarla başlayan açılma, meyvemsi dokunuşlar devam ediyor.. Mürdüm eriği, tarçın, erik pestili...Damak burunla uyumlu, ortanın üzerindeki gövdesi damağı dolduruyor.Damakta güçlü tanenleri biraz damağı yorsada meyvece zengin olan şarap, vanilya,tarçın nane belirgin olarak damakta geziniyor. Oldukça uzun sayilabicek finalinde, çok güçlü erken açılmış hisse veren tanenler damgasını vuruyor. Dengeli ve keyifli bir şarap.Bugünler güçlü sarap severlere önerilir. İlerleyen yıllarda şarap sevenlere önerilir.
90.78/15/2012
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy