Chateau Laroque 1999

bolge: Saint Julien ulke: Fransa marka: Chateau Laroque yıl: 1999 tur: Kırmızı Şaraplar üzüm: %88Merlot, %10 Cabernet Franc, %2Cabernet Sauvignon
Dr.Gürcan Vural
%13,5 alkollü, St-Emilion Grand Cru Classe, kahve-tuğla renkli çizgiler izlenen açık yakut renkli, parlak temiz görünümlü şarap açıldıktan sonra 1 saat karafta dinlendirildi, şişede az miktarda partiküller görüldü. Burunda önceleri kapalı iken her beş on dakikada bir değişerek açıldı. Önce topraksı tonlar, orman tabanı, zeytin salamurası, ardından kuru incir, kuru erik, tütün, deri, çikolata ve trüf mantarı belirginleşti. Damakta dengeli, ince, zarif, orta gövdeli, bitişi orta uzunlukta klasik bir St-Emilion’du.
9010/19/2012
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy