Château du Cèdre 2011

bolge: Cahors ulke: Fransa marka: Chateau du Cedre yıl: 2011 tur: Kırmızı Şaraplar üzüm: Malbec, Merlot Tannat
Château du Cèdre 2011.Cahors bölgesinde yetişen 90% Malbec, 5% Merlot - 5% Tannat üzümlerinden yapılmıi 20-22 ay Fransız meşe fıçılarda dinlendirilmiş.Wine Spectator:88,Wine Enthusiast:91,Guide de la RVF:15 puan.Alkol:13.5
Ahmet Gök
Parlak koyu bordo, siyaha yakın görünüm... Burundan zengin baharatsı çağrışımlar hafif meşe, defne, siyah zeytin dokunuşları... Damak burunla uyumlu ve biraz daha meyvemsi tatlar vişne ve vanilya kendini gösteriyor... Güçlü tanenleri kaymaksı bir yumuşaklıkta damakta kayıyor. Ortanın üzerinde dolgun gövdesiyle dengeli bir şarap. Uzun sayılabilecek finalinde baharatsı tatlar kalıyor..
89.74/21/2015
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy