Chateau Beychevelle 2009

bolge: Saint Julien ulke: Fransa marka: Chateau Beychevelle yıl: 2009 tur: Kırmızı Şaraplar üzüm: Cabernet Sauvignon,Merlot, Cabernet Franc,Petit Verdot.
Chateau Beychevelle 2009. Bordeaux, Saint Julien'de yetişen Cabernet Sauvignon %46,Merlot %44, Cabernet Franc%6,Petit Verdot %4 üzümlerinden yapılmış. 12 ay meşe fıçılarda dinlendirilmiş.Huon Hooke,96, r obert Parker 93,Tim Atkin 94,Wine Enthusiast 93,Wine Spectator 92,Stephen Tanzer 91,Jean-Marc Quarin 90,Decanter 17/20 ,Jancis Robinson 17/20. Alkol:%13.5
Ahmet Gök
Canlı parlak koyu bordo, siyaha yakın bir görünüm... Burunda Fıçı, toprak, kurşun kalem, tarçın, meyan kökü, kuş üzümü... Damak burunla uyumlu. Ortanın biraz üzerinde dolgun bir gövdeye sahip.Güçlü ama ipeksi tanenleriyle keyifli.. Dengeli ve temiz yapılmış... Damakta vanilya, tütün, kuş üzümü, meyan kökü, Uzun finalinde keyifli kırmızı orman meyveleri kalıyor..
93.88/4/2014
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy