Chamlıja Sauvignon Blanc 2011

bolge: Kırklareli ulke: Türkiye marka: İrem Çamlıca Bağcılık ve Şarapçılık yıl: 2011 tur: Beyaz Şaraplar üzüm: Sauvignon Blanc
Chamlıja Sauvignon Blanc 2011 Chamlıja Şarapları'nın, Poyralı Köyü Parpara Bağları'nde yetişen %100 Sauvignon Blanc üzümlerinden yapılmış.Karbon buzuyla üzümlerin soğutulmuş, salkım ayıklaması yapılmaksızın salkımların bütün olarak sıkılmış,vinifikasyonu sürecini paslanmaz çelik tanklarda tamamlamış, paslanmaz çelik tanklarda tortusuyla beraber yaşlandırılmış.. Alkol:%14.5
Ahmet Gök
Berrak beyaz altın görünümlü... Burunda sarı elma, sarı erik, pepino, kış kavunu... Damak burunla uyumlu meyvemsi ve yumuşak sayılabilecek içimi var. Biraz asit geride gibi ama bu gerilik dengeyi etkilemiyor. Dengeli mineralsi ve meyvemsi dokunuşlarıyla orta uzunlukta bir finali var. Alışıldık yeşil dokunuşların uzağında bir sauvignon blanc... bu günlerde keyifle yudumlanmalı..
86.83/25/2013
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy