Chamlija Albarino 2013

bolge: Kırklareli ulke: Türkiye marka: İrem Çamlıca Bağcılık ve Şarapçılık yıl: 2013 tur: Beyaz Şaraplar üzüm: Albarino
Chamlija Albarino 2013.Chamlıja'nın Istranca Dağları eteklerinde 300 metre rakımdaki bağında yetişen %100 Albarino üzümlerinden yapılmış.Fransız meşe fıçılarda fermante olmuş ve 5 ay süreyle fıçılarda dinlendirilmiş.Türkiye'de ilk üretilen Albarino şarabı.8.9 tartarik asit, 3.05 PH değerine sahip. Alkol:%14.5
Ahmet Gök
Yeşil röfleriyle canlı ve parlak limon çiçeği görünümlü... Burunda zengin limon çiçeği,misket limonu, nektarin, deveci armutu ve güçlü mineralsi çağrışımlar... Damak burunla uyumlu, çıtanın yükseklerde kurulduğu dengeli ve temiz yapılmış, güçlü,kaygan orta gövdeli güçlü bir şarap... Uzun sayılabilecek finalinde ferahlatıcı ve zengin mineralsi dokunuşlar kalıyor.
92.86/14/2014
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy