Château Cos d'Estournel 1999

bolge: Saint Estèphe ulke: Fransa marka: Château Cos d Estournel yıl: 1999 tur: Kırmızı Şaraplar üzüm: Kırmızı Bordeaux Kupajı

Cos d'Estournel 1999; Grand Cru Classe en 1855. Médoc, Bordeaux, Saint Estépe apelasyonu şarabı. Wine Spectator 87, Robert Parker 88 puan.

Dr.Gürcan Vural
Hafif kiremit röfleler içeren parlak açık yakut renkli görünümde, burunda kako, tütün, erik, yeşil biber, damakta entegre, uyumlu, dengeli, orta- gövdeli, orta uzunlukta keyifli bir şarap. Büryan kebabı ve yanında ‘Sızbal’ (Abhaz usulü erikli yoğurtlu bir sos) ile tattım, mükemmeldi (Teşekkürler Ahmet Aykut).
95.01/20/2011
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy