Cerbaiona di Diego Molinari Brunello di Montalcino 2007

bolge: Brunello di Montalcino ulke: İtalya marka: Cerbaiona di Diego Molinari yıl: 2007 tur: Kırmızı Şaraplar üzüm: Sangiovese Grosso
Cerbaiona di Diego Molinari Brunello di Montalcino 2007%100 Sangiovese Grosso üzümlerinden yapılımış. Sloven meşe fıçlarda 48 ay, şişede 12 ay dinlendirilmiş. Toplam 7000 şişe üretilimiş.Robert Parker The Wine Advocate 97/100,Vinous Antonio Galloni 97/100,Stephen Tanzer 95/100 puan. Alkol:%14
Ahmet Gök
Hafif mat yakur görünümlü... Burunda topraksı dokunuşlarla ve ağırlıkla kırmızı ekşi meyveler vişne, kızılcık, meşe çağrışımlarını çiçeksi çağrışımlar izliyor... Damak burunla uyumlu ortanın üzerinde bir gövde ve hatları iyice yuvarlanmış kaliteli tanenler.. damakta vanilya ve baharatsı lezzetler... Uzun sayılabilecek finalinde kızılcık ve baharatsı dokunuşlar kalıyor..
92.65/4/2014
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy