Casanova di Neri Brunello di Montalcino Tenuta Nuova 2001

bolge: Brunello di Montalcino ulke: İtalya marka: Casanova di Neri yıl: 2001 tur: Kırmızı Şaraplar üzüm: Sangiovese

Casanova di Neri Brunello di Montalcino Tenuta Nuova 2001.Sangiovese üzümlerinden 30 ay küçük meşe fıçılarda 18 ay şişelerde olgunlaştırılmış. Engin Canidar ile birlikte açıldı.Wine Spectator 97, Robert Parker 92, Stephen Tanzer 96, CellarTracker 94, Wine & Spirits Magazine 90, Decanter 5/5, Gambero Rosso 3/3. Alkol:%14

Ahmet Gök
Canlı koyu bordo,siyaha yakın berrak bir görünümü var. İlk burunda toptaksı tonlar, keyifli fıçı dokunuşları,kırmızı orman meyveleriyle zengin burnu var. Damakta burunla uyumlu meşe, toprak tonları,mürdüm eriği, ortanın biraz üzerinde gövdesi, köşeleri yuvarlanmış ama güçlü tanenleriyla ağızı dolduruyor. Kadifemsi bir yumuşaklığı ve vanilya karanfile uzanan keyifli bir finali var. Tam içim olgunluğuna gelmiş bugünlerde keyifle içilebileceği gibi yıllanma yolculuğuna da devam edebilir.
94.712/4/2011
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy