Bodegas y Vinedos Alion 2004

bolge: Ribera Del Duero ulke: İspanya marka: Bodegas y Vinedos Alion yıl: 2004 tur: Kırmızı Şaraplar üzüm: Tempranillo
Bodegas y Vinedos Alion 2004.D.O. Ribera del Duero bölgesinde yetişen %100 Tempranillo üzümlerinde yapılmış. 14 ile 20 ay Fransız meşe fıçılarda dinlendirilmiş.Toplam 267.912 adet üretilen şarabın 070755 nolu şişesi. Robert Parker's The Wine Advocate 96 Puan,Wine Enthusiast 92 puan,Stephen Tanzer 92 puan. Alkol:%14.5
Ahmet Gök
Parlak koyu bordo görünümlü... Burunda zengin böğürtlen, yaban mersini,meyan kökü ve menekşe izlerini meşe çağrışımları izliyor... Damak burunla uyumlu ortanın üzerinde güçlü gövdeye, güçlü tanenlere ve asite sahip... Damakta meyvemsi tatlara vanilya da katılıyor. Orta uzunluktaki finalinde tatlı kırmızı meyve tatları ve hafif alkol kalıyor... Şarap bütün zenginliğine rağmen yolculuğuna başladığı gibi devam ediyor... Fazla derinleşip zenginleşmiyor. Bu açıdan beklentinin uzağında keyifli bir şarap.
89..811/11/2015
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy