Assmannshäuser Höllenberg Spätburgunder trocken 2009

bolge: Rheingau ulke: Almanya marka: Weingut Fritz Allendorf yıl: 2009 tur: Kırmızı Şaraplar üzüm: Pinot Noir (Spätburgunder)
Assmannshäuser Höllenberg Spätburgunder trocken 2009. Mainz Nehri'nin doğu sınırındaki Rheingau şarap bölgesinin çoğunlukla Pinot Noir yetiştirilen Assmannshäuser bağlarından yetişmiş Pinot Noir üzümlerinden yapılmış.Alkol %13.
Ahmet Gök
Açık bordo görünüşlü. Burundan ilk anda kapalı. Sonra gerilerden papatya,menekşe ve kırmızı meyve dokunuşları ve özellikle çilek. Damak burunla uyumlu ince bir gövdeye düşük bir asittisiyle damakta oldukça yumuşak ve akıcı bir içimi var.Damağı yormayan ince gövdesiyle ve zarif bir şarap. Finalde ince bir gül kurusu ve çileksi esintileri kalıyor.Fiyat kalitede dengesiyle harika bir Alman kırmızı şarabı.
86.711/12/2011
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy