Angelo Gaja Alteni di Brassica 2007

bolge: Langhe ulke: İtalya marka: Angelo Gaja yıl: 2007 tur: Beyaz Şaraplar üzüm: Sauvignon Blanc

Angelo Gaja Alteni di Brassica 2007. Şarap Dostları Derneği, Best Of İtalya Tadımı; 12.05.2012 Cumartesi Four Seasons Bosphorus Otelde açıldı. : Langhe bölgesinde DOC sınıfında. % 100 Sauvignon Blanc üzümlerinden yapılmış.Tadıma İsa Bal'in önerisi ve katkılarıyla katıldı. Çelik tanklarda ısı kontrol fermentasyonunu 3 haftada tamamlamış.6-8 barik fıçılarda dinlendirilmiş.Wine Spectator 93 puan.Stephen Tanzer 92 puan.Alkol 13.5

Ahmet Gök
Parlak beyaz altın, canlı ve ışıltılı bir görünüm var. Burunda oldukça zengin limon çiçeği, kekik, pepino, yeşil tatlı elma tonları. Damak burunla uyumlu ağızda yağ gibi akıp gidiyor. Ortanının biraz altın gövdesi var. Damakta özellikle çağla badem, limon kabuğu tatları ve diri bir asittitesiyle dikkat çekiyor. Orta uzunlukta olan finalinde biraz asitti ve tatlı yeşil elma lezzetleri kalıyor.
92.75/23/2012
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy