Prof. Dr. Mehmet Ömürtadimsohbet
yazi
Şarabı Seven Etiketine BakarŞarabı Seven Etiketine Bakar Evet; Barbaresco, Denominazione d’Origine Controllata e Garantita (DOCG) yazıları, sevgilimin ne olduğunu açık seçik ortaya koyuyordu Şarabın Cinsiyeti ve CinselliğiŞarabın Cinsiyeti ve Cinselliği Şarap hermafrodittir. Her iki cinsiyeti de bünyesinde barındırır. İçen kadınsa erkek olur, erkekse kadın. Cinselliğiyse doruktadır. Bakanın aklını başından almaya hazırdır. Bir bakan, döner bir daha bakar. Gözlerini alamaz, mutlaka dokunmak, koklamak ve tatmak ister. Şarap ve BurunŞarap ve Burun Eğer yalancı ise yalan söylediğini doğrulayarak doğru söylemektedir, yani yine yalancı değildir. Böylece onun yalancı olup olmadığını anlamamız mümkün olmaz. Şarapla ilgili yalan ve doğruları bize gösterecek olan da burnumuzdur. Chateau  Lynch-Bages EfsanesiChateau  Lynch-Bages Efsanesi Bordeaux bölgesinde Medoc’ların grand cru sınıflamasının 1855 te yapılıp, sağ yaka “Merlot”larının (St.Emilion) sınıflandırmaya sokulmamasının ana nedeni o bölgenin ulaşım sorunu olmasıdır Nazlı SevgiliNazlı Sevgili Şarap da üzerine titremeniz gereken nazlı bir sevgiliye benzer. Onu öylece bir köşede kendi haline bırakır, içeceğiniz ana dek yüzüne bakmazsanız, size küser Karalahna: Bozcaada'nın gizemli üzümü ile özel şarabı ve adanın sırlarıKaralahna: Bozcaada'nın gizemli üzümü ile özel şarabı ve adanın sırları Adanın eski şarap üreticileri Talay, Yunatcılar, Ataol da üretirlerdi ama Corvus’un agresif tanıtım atağından sonra diğer ada üzümleri ve şarapçılığı gibi bu üzüm de kendine hayran kitlesi yaratmaya başlamıştır.Paşaelinin de bir Karalahna şarabı var. Melen Şarapçılığın listesinde karalahna şarabı bulunmamaktadır. Şarabın Sadece Tadına BakılmazŞarabın Sadece Tadına Bakılmaz Şarabı seviyorsanız onu içmekle yetinmezsiniz. İçindeki üzümü, hangi bölgeden hatta hangi bağın hangi parselinden geldiğini merak etmeye başlarsınız. Kimin ürettiğini, yılını, kimliğini ve kişiliğini bilmek istersiniz. Fransa Dordogne da Şarap Turu ve Üzüme Ad Veren Bay Malbec !Fransa Dordogne da Şarap Turu ve Üzüme Ad Veren Bay Malbec ! Paris ve Nice dışında Fransa’nın en çok yabancı çeken turizm bölgesi. Gökten şato yağmış gibi, bu nedenle ‘bin bir şatolar bölgesi’ de deniliyor. Kalelerle çevrili kasaba ve köyler yol boyunca sizi karşılıyor Suşiciler şarap olayına yeni yeni giriyorSuşiciler şarap olayına yeni yeni giriyor Bir saat yağmur yağıyor bir saat güneş açıyor. Bitkinin buna dayanması pek de kolay olmadığından çeşitli önlemler almışlar. Asmaların boylarını yükseltiyor, üzerlerini örtüyorlarmış. Kırmızı Deyince Aklınıza Ne GelirKırmızı Deyince Aklınıza Ne Gelir Rouge’da ülkemizde adı az duyulan şaraplardan içme fırsatını yakaladık. Yiyip içtiğimize hak ettiği ücreti ödedik. Mutlu mesut evlerimize döndük. Gusto dergisinin editörü, kendini bu işe adamış Mehmet Yalçın’ın Avrupa ve Amerika standartlarında bir restoran yaratmış. Hayran kaldık.
3 2 1
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy