Prof. Dr. Mehmet Ömürtadimsohbet
yazi
Şarap Yanlışlıkları  veya  Aman Bu Ne ?Şarap Yanlışlıkları veya Aman Bu Ne ? Şarap üretimi sırasında şarabı oksijenden korumak adettendir. Şarap oksijenle çok yakın temas haline girerse kolaylıkla kötü yola düşer. Yaramaz çocuğun kötü arkadaşı gibi.. Sütçünün Oğlunu Kim Şarapçı Yaptı?Sütçünün Oğlunu Kim Şarapçı Yaptı? Genç Parker Maryland da bir süt üretim çiftliği olan ailenin tek çocuğudur. 1967 yılında Fransız sevgilisi üniversite 3. sınıf öğrecisi Patricia’yı Strasburg’da ziyerete gidene kadar şarapla hiçbir yakın ilişkisi olmamıştı. Şaraptan haberi bile yoktu. Üzümün SapıÜzümün Sapı Grappa’nın bir asaleti vardır ki, İtalyan zarafetiyle uyum içindedir. Grappa aslen İtalyan’dır. Orada doğup büyümüştür. Son zamanlarda dünyayı gezer olmuştur.  Fıçının Sırrı Fıçının Sırrı Üzümüne göre bekletme süresi değişir. Genel kural, pahalı şarapların yıllandırmayla güzelleşeceği, ucuz şarapların beklemeye tahammülü olmadığıdır. Yaza Beyaz YakışırYaza Beyaz Yakışır Yaz günlerinde yediklerimiz kadar içtiklerimizin de hafif olmasında yarar var. Hem alkol hem de kalori açısından düşük alkollü ve kalorili şaraplar seçilmeli. KadehKadeh "Kadeh, şarabı vezir de eder rezil de" dersek belki biraz abartmış oluruz ama, şarabın özelliklerinin tadına daha iyi varabilmek için onu uygun kadehte yudumlamak gerektiğini de unutmamak gerekir. Şarapta Çıta Yükseliyor Şarapta Çıta Yükseliyor Tam bir simyacı gibi çalışan Bülent Kalpaklıoğlu yeni şarapçılık kuşağının öncü ve önemli bir ismi. Bu ismi ve Chateau Kalpak şarabını bugünden bir kenara not etmekte yarar var. Üzümleri Üzmeyelim... Şarabı Güzel TaşıyalımÜzümleri Üzmeyelim... Şarabı Güzel Taşıyalım Şarap yükü ağır bir yüktür; bu yük ancak sevgiyle taşınabilir. Şarap sevgi içkisidir. Şarap aşka bile yakıştırılır. Aşk şarap gibidir Fikret Mualla'nın ŞarabıFikret Mualla'nın Şarabı Fikret Mualla’nın hayranları arasında onun şarabı ne kadar çok sevdiğini bilmeyen yoktur. Resimlerinde en çok Chianti şişeleri boy gösterdiğine göre, en çok onu içtiği anlaşılıyor. Bir kişi ne kadar içki içebilirBir kişi ne kadar içki içebilir Neyse zenginin şarabının züğürdün klavyesini yormasına izin vermeyelim, Ganos Şarapçılık’ın iki şarabından bahsedelim. Cinsault üzümünden yapılmış Kavellano ve Gamay-Cabarnet Sauvignon’dan üretilmiş Krater şarapları.
3 2 1
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy