Prof. Dr. Mehmet Ömürtadimyazisohbet
yazi
Grand Vin de REİGNAC Grand Vin de REİGNAC  Grand Vin de REİGNAC  Bordeaux: Şarap festivalleri ve fuarları şehri…Bordeaux: Şarap festivalleri ve fuarları şehri… Bordeaux’nun resmi şarap fuarıdır. İki senede bir yapılır. 1981 yılında ticaret odası tarafından başlatılan bu fuarlar artık Shanghai ve Paris’e de taşındı. İlk açıldığı yıl 542 üreticinin katıldığı fuarda 2013’te 2400 üretici yer aldı. 148 ülkeden 50 bin ziyaretçi gezdi. Güzel Bir  Loire Beyazı;Domaine Bruno Blondelet Pouilly-Fume 2017 Güzel Bir  Loire Beyazı;Domaine Bruno Blondelet Pouilly-Fume 2017 Loire nehrinin doğusundaki Pouilly Fume ve batıdaki Sancerre toprakları ve terroir şaraplara damgasını vurur. Bu şaraplar, hafif bir bal notu ile birlikte ağırlıklı olarak yeşil elma, yeşil biber ayrıca greyfurt tonlarına sahip baş döndürücü  bir yapıya sahiptir Müziğin ŞarabıMüziğin Şarabı Şarap Tanrısı Dionysos, içilen her kadehe bir anlam vermiş: İlki sağlık, ikincisi aşk ve zevk, üçüncüsü uyku içinmiş. Dörtten sonrası içinse «İnsana kendini kaybettirir şiddete yönelmesine yol açar » demiş. Üçüncüde durup, işi tadında bırakmak gerekirmiş. Paris’te Türk şarabı içer misiniz?Paris’te Türk şarabı içer misiniz? ‘Bu da nereden çıktı?’ dediğinizi duyar gibiyim. Birincisi, nerede bulacağınızı düşünürsünüz. Haydi buldunuz, daha kaliteli ve daha ucuzu dururken neden Türk şarabını içeceğinizi sorgularsınız. 17 Nisan Malbec Günü17 Nisan Malbec Günü Malbec üzümlerine çok daha güzel bir isim daha yakıştırılmış tarih boyunca: Kralın bitkisi! Ne güzel bir ad değil mi? Bu, Malbec’in yüzlerce adından sadece biri. ‘Kara kılıç’ veya İngilizlerin ‘kara şarap’ demeleri, renginin çok koyu olmasıyla ilgili. Cot, Pressac ve yanlış bir adlandırma da olsa Auxerrois ise en çok kullanılan adlar. 1855 yılı Fransız Şarapçılığında Bir Dönüm Noktası Mıdır ?1855 yılı Fransız Şarapçılığında Bir Dönüm Noktası Mıdır ? Bu ilişkiler içinde ve yüzyıllar boyunca bölgede şatoların her birinin aşağı yukarı ortalama fiyatları oluşmuştur. Şarap Yanlışlıkları  veya  Aman Bu Ne ?Şarap Yanlışlıkları veya Aman Bu Ne ? Şarap üretimi sırasında şarabı oksijenden korumak adettendir. Şarap oksijenle çok yakın temas haline girerse kolaylıkla kötü yola düşer. Yaramaz çocuğun kötü arkadaşı gibi.. Sütçünün Oğlunu Kim Şarapçı Yaptı?Sütçünün Oğlunu Kim Şarapçı Yaptı? Genç Parker Maryland da bir süt üretim çiftliği olan ailenin tek çocuğudur. 1967 yılında Fransız sevgilisi üniversite 3. sınıf öğrecisi Patricia’yı Strasburg’da ziyerete gidene kadar şarapla hiçbir yakın ilişkisi olmamıştı. Şaraptan haberi bile yoktu. Üzümün SapıÜzümün Sapı Grappa’nın bir asaleti vardır ki, İtalyan zarafetiyle uyum içindedir. Grappa aslen İtalyan’dır. Orada doğup büyümüştür. Son zamanlarda dünyayı gezer olmuştur.
3 2 1
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy