Mustafa Çamlıcatadimyazisohbet
yazi
Meursault Tadımının ArdındanMeursault Tadımının Ardından Meursault Tadımının Ardından, Mustafa Çamlıca, Vinolus eksininde başlayan, Şarap Tutkunları'yla düzenlenen Meursault tadımını değerlendirdi. Kedi Çişli Bektaşi ÜzümüKedi Çişli Bektaşi Üzümü Eski bir Fransız atasözünden yola çıkarak Yeni Zelanda’nın “Başkalarının eleştirdiğini yapmaya devam etmesi gerektiğine, çünkü bu şarabın Yeni Zelanda’nın kendisi olduğuna” inanıyor.  Şarabın Felsefesi Şarabın Felsefesi Şarap, bir içki olarak, vücuda pürüzsüz olarak giren ve yolculuğu boyunca geçtiği yeri aydınlatan bir sıvıdır. Bu, şaraba vücut ile yiyeceklerin gırtlağa girmeden önce çiğnenmesi gerektiği için katı yiyeceklerin asla başaramayacağı bir yakınlık sağlamaktadır. Herhangi bir koku ile de başarılamayan, çünkü koku ile vücut arasında herhangi bir maddi ilişki bulunmamaktadır, ama dokunmaksızın insanı büyüleyebilen şaraptır. Magnum: Büyük Olan Her Zaman İyi Olan MıdırMagnum: Büyük Olan Her Zaman İyi Olan Mıdır Dışsal faktör neredeyse kesin olarak mantardan oksijenin geçmesi ve şişeleme sürecinde üst kısımda kalan oksijendir. Bu nedenle, üç farklı boyuttaki şişede de – küçük şişe, normal şişe ve magnum – aynı net oksijen girişi olur, bu oksijen her şişedeki farklı hacimlerdeki şarapta etkisini gösterir. Cahors'un Siyah ŞarabıCahors'un Siyah Şarabı Cahors için konulan Apellation Controlée yönetmeliği bölgede yapılan şarapların %70’inin Malbec olmasını öngörüyor. Malbec isminden bahseden tek tarihi kaynak, Malbec isminin bu çeşidi Fransa’ya ve daha uzaklara ilk kez yayan bir Macar köylüsünün soy isminden geldiğine işaret eder. Pek çok ünlü üzüm gibi Malbec pek çok farklı isimle anılıyor.  Dionysos'un Şarabı Dionysos'un Şarabı Yunan Mitolojisine göre, şarabın anavatanı günümüzde Türkiye, Bulgaristan ve Yunanistan arasında batı, kuzey ve doğu olarak üçe bölünmüş bulunan Trakya’dır. Muhtemelen Rodoplar veya Istrancalar, üzüm asmasının doğduğu Nysa Dağı’nın bulunduğu yerdir. Petrus Niçin Çok FarklıPetrus Niçin Çok Farklı Aslında Petrus’un hikayesi, çok ilginç bir şarap hikayesi. İlk olarak ismi, Bordeaux’nun 1837 yılı kayıtlarında ortaya çıkmakla birlikte Bordeaux’nun meşhur 1855 yılı sınıflandırmasında ismi dahi geçmiyordu.  Şarap ve Peynir: Gerçekten Doğru Bir Çift mi Şarap ve Peynir: Gerçekten Doğru Bir Çift mi Mahzeninizden en iyi kırmızı şarabınızı çıkarıp ikram etmek için güzel bir kalıp kaşar peyniri almayı mı düşünüyorsunuz? Ausone Dünyanın En İyisi miAusone Dünyanın En İyisi mi Malikane ismini, şu anki bağ bölgesinde bir köşkü olan Romalı şair Ausonius’tan almıştır. Eldeki kanıtlara göre mülkün Château Ausone olarak geçmişi 16. yüzyıla kadar uzanır.
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy