Türkiye’de Önolog Olmak: Gülçin Akçay Türkiye’de Önolog Olmak: Gülçin Akçay Trakya da ki tüm sistemli bağlarda budamada, tesis kurulumunda, bağ bakımında yövmiyeli bağ işçisi olarak çalıştım. Mezun olduktan sonra Barbare Şarapçılıkta işe başladım. 3,5 yıllık çalışma sürecinde 230 dekarlık bağlarını kurup ilk rekolte yılında şarap yapımına yardım ettim Şaraba Gönül Verenler:Bilge Yamen Şaraba Gönül Verenler:Bilge Yamen Türkiyede'ki birçok insan gibi bende şarapla edebiyat aracığılıyla tanıştım.Özellikle divan edebiyatında sevgiliye duyulan özlem ,arzu ve tutku şarapla anlatılıyordu. Şaraba Gönül Verenler: Hakan Barçın Şaraba Gönül Verenler: Hakan Barçın Foça Karası daha yeni yeni orjinine kavuşuyor. Biz de geçen yıl ilk kez kurduk, sonucu merakla bekliyoruz. Foça Karası, Bornova Misketine özellikle çok önem veriyoruz. Türkiye'de Somelye Olmak: Bora Buharalı Türkiye'de Somelye Olmak: Bora Buharalı Türkiyede Çermik Boğazkeresi ,Denizliden syrah, Fransadan Chateau Palmer, Chateau Figeac St Emillion, Chateau Margaux, Chateau Pontet Canet Pauıllac, Chateau Lynch Bages Pauıllac tercihimdir. Master of Wine: Dilek Caner MW Master of Wine: Dilek Caner MW sevdiğim ve ilgilendiğim konulara ayırabilecek daha çok vaktim var ve tabii ki Türk şarapları bu konulardan biri.  Yakın bir zamanda üreticilerle temasa geçip toplu bir Türk şarapları tadımı yapmayı ve üreticileri tek tek ziyaret etmeyi arzu ediyorum Türkiye'de Somelye olmak: Selen Gözen Türkiye'de Somelye olmak: Selen Gözen Sommelier kavramı ve sektördeki önemi yeni anlaşılıyor, bu yüzden görev tanımları çoğu işletmede tam oturmuş değil. Çalışma yoğunluğu yüzünden kişisel gelişime ve eğitime vakit ayırmak zor, ama misafire etkili biçimde ulaşmak için bunlar şart Türkiye'de Somelye Olmak: Bülent Ay Türkiye'de Somelye Olmak: Bülent Ay Bu meslegi seçecek arkadaşlara önerecegim ilk şey bu meslegi sadece iş olarak görmemelerı bu işe gonul verıp sevmeleri çunku Türkiye'de Somelye Olmak: Tayfun Altun Türkiye'de Somelye Olmak: Tayfun Altun Aslında mesleği değil ilk önce şarabı sevmeniz lazım. Eğer onu severseniz, kokusundan, tarihinden veya şart değil ama yudumladığınız anda hissettiklerinizle birlikte bir uyum yakalayabilirseniz başarılı olursunuz. Türkiye'de Somelye Olmak: Aydın Koca Türkiye'de Somelye Olmak: Aydın Koca Ben Sommelier ünvanı ile hiç çalışmadım çünkü benim çalıştığım yerlerde sadece şarap değil tüm içecek operasyonları ile de ilgileniyordum. Türkiye'de Somelye Olmak: Görkem Öztürk Türkiye'de Somelye Olmak: Görkem Öztürk Sommelier olmak için bence ömür boyu süren zorlu ama bir o kadar da keyifli bir eğitim sürecinden geçiliyor
7 6 5 4 3 2 1
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.
Ehlikeyf Yazılar
Şarap Deneme Evleri Şarap Deneme Evleri Ama Cumhuriyeti ilk yıllarında Şarap Deneme Evleri’nin açılmış olması kulağa pek hoş geliyor. Peki tam olarak nedir şarap deneme evi? Danimarkalı Sally Türkiye’de Nasıl Zilli oldu? Danimarkalı Sally Türkiye’de Nasıl Zilli oldu? Elbette cinsiyetçi yaklaşımdan dönmek çok doğru karar, fakat biraların üretimini durdurmak neden? Yapılan yanlış biranın üretimi değil ki biranın isimlendirilmesinden kaynaklanıyor. Bence bu da bir hata, böylesine iki güzel birayı içememekte bir bira sever için üzücü ve kayıp. Sanırım PR ekibin kurbanı olduk. Silvaner Almanya’nın “İsviçre Çakısı” Silvaner Almanya’nın “İsviçre Çakısı” Silvaner üzümünün kökeni ile ilgili bir çok spekülasyon yapılmış ve kökeninin Romanya’da Transilvanya veya Orta Asya’daki Silvan şehri olduğu iddia edilmiştir. Ancak yapılan genetik araştırmalar, Silvaner’in Avusturya üzümleri olan “Traminer” ve “Österreichisch Weiss” üzümlerinin doğal çaprazlaması olduğu kanıtlanmıştır. Böylece Silvaner’in ana yurdunun Alp’ler olduğu ortaya çıkmıştır. Prodom 2019 Tadımı Prodom 2019 Tadımı Şans Restaurantta, Prodom Şaraplarının yeni rekoltesi 6 şarabı tatma için buluştuk. Yoğun İstanbul trafiğinden sonra buz gibi 2018 Prodom Roze ile karşılanmak doğrusu pek keyifli oldu… Yıllanmış Türk Şarapları İçimi Yıllanmış Türk Şarapları İçimi Benim için listenin en ilginç ve dikkat çekici şarabı ise ilk defa içtiğim Doluca’nın Sarifin’de de kullandığı özel milenyum magnum şişesinde Bortaçino Adakarası 2000 görmek ise ayır bir sürpriz oldu.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy