Vedat Milor ile Akşam Yemeği

Vedat Milor ile Akşam Yemeği

Büyülübağ Şarapları’ nın düzenlediği yarışmayı kazanan 5 kişi, yanında getirecekleri bir misafirleri ile 12 Kasım Pazartesi akşamı Vedat Milor ve Alp Törüner’in sofrasına konuk oluyor.
Bu şansı yakalayan 5 çiftten biri olmak istiyorsanız: Bir BüyülüSofra kurmanız gerekiyor. BüyülüSofra' nızı kurun ve yarışmamıza katılın. 7 Kasım'a kadar sürecek yarışmamızda siz de şarap-yemek eşleştirme konusundaki yaratıcılığınızı gösterin: Yarışmayı kazanan 5 kişiden biri olmak için:

BüyülüSofra'nızı kurun!
BüyülüSofra, Büyülübağ Şarapları ile Vedat Milor'un bir araya gelerek yarattığı 5 farklı şaraplık 'Büyülübağ Vedat Milor' serisinden seçeceğiniz bir şarap ile bu şaraba eşleştireceğiniz yemekten (zeytinyağlı, hamur işi, et/tavuk veya balık, tatlı, peynir tabağı seçim size kalmış) oluşuyor.

Fotoğrafını çekin:
Kurduğunuz BüyülüSofra'nın fotoğrafını çekin. Fotoğrafta Büyülübağ Vedat Milor serisinden seçeceğiniz şarabın etiketi ile birlikte şişesi ve eşleştirdiğiniz yemeğin net bir şekilde gözükmesi önemlidir. Bu 2 unsur dışında BüyülüSofra'nızı istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz.

Facebook ve Twitter'da paylaşın:
Çektiğiniz fotoğrafı facebook sayfamızda (http://www.facebook.com/Buyulubagsaraplari), twitter'da ise #buyulusofra etiketini kullanarak ve neden böyle bir eşleştirme yaptığınızı açıklayarak paylaşın. (Fotoğraf + Eşleştirdiğiniz yemek + Açıklaması)

Önce BüyülüSofra'nız ile facebook sayfamızda en çok beğeni alan 5 kişiden biri, twitter'da ise en çok re-tweet edilen 5 kişiden biri olun.

Sonra da bu 10 kişi arasından Vedat Milor ve Alp Törüner'i kurduğu BüyülüSofra ile en çok etkileyen 5 kişiden biri olun.

Yanınızda getireceğiniz 1 kişi ile beraber 12 Kasım akşamı Vedat Milor ve Alp Törüner ile keyifli bir akşam yemeği yiyin.

BüyülüSofra teknik bir yarışma değildir. Daha çok şarap ve yemek eşleştirmelerinde yaratıcılığı ve çeşitliliği arttırmaya yönelik, alternatif eşleştirmeler arayan eğlenceli bir yarışmadır. Klasik şarap-yemek eşleştirmelerinden çok, daha yaratıcı ve herkes tarafından rahatlıkla uygulanabilecek çözüm seçenekleri tercih edilecektir.

Büyülübağ Vedat Milor serisiyle ilgili detaylı bilgiye www.buyulubag.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Yarışmamız 8 Ekim tarihinde başlayacak, 7 Kasım tarihinde sona erecektir. Facebook ve Twitter paylaşımları ile en çok beğeni / re-tweet toplayan 10 kişi ilan edilerek, son değerlendirme Vedat Milor ve Alp Törüner tarafından yapılacaktır. Seçilen 5 kişi en
geç 9 Kasım'da facebook ve twitter sayfalarımızdan ilan edilerek 12 Kasım akşamı gerçekleşecek yemeğe yanlarında birer kişi ile davet edilecektir. Diğer 5 kişi yedek listesinde olup, kazanan listeden birinin gelememesi durumunda değerlendirilmeye
alınacaktır.

 


Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.
Brewstival Vol. 4 İstanbul Brewstival Vol. 4 İstanbul İstanbul ve İzmir’de dönüşümlü olarak gerçekleştirilen brewing kültürü festivali Brewstival Vol. 4, bu yıl 4 Ağustos 2019, Pazar günü İstanbul’da Almanya’dan Türkiye‘ye Şarap Gezileri Başlıyor Almanya’dan Türkiye‘ye Şarap Gezileri Başlıyor Barbare Bağları ziyareti, Barbare Şarapları tadımı ve Arcadia Şarapları tadımı ve Bakucha Vineyard Hotel & SPA ‘da konaklama da yer alıyor. Fatih Belediyesi Wiesbaden Şarap Haftası 2019’da Fatih Belediyesi Wiesbaden Şarap Haftası 2019’da 2019 yılında yapılacak Rheingau Şarap Haftası’nda Fatih Belediyesi’ni ve Türk Şaraplarını Alman Şarap üreticisi Jochen Neher temsil edecek. Fatih Belediyesi ve Wiesbaden Belediye organizasyonunda gerçekleşecek İstanbul'da Şili Şarapları Tadımı İstanbul'da Şili Şarapları Tadımı Henüz Türkiye pazarında bulunmayan, Şili'nin önde gelen 3 şarap üreticisi ve ihracatçısı Viña Ravanal, Viña Garces Silva ve Viña Taphiue şaraplarınında örneklerin sunulduğu etkinlikte, firma yetkileri sektör temsilcilerine şaraplarını anlattılar... Tasty Cinema: Bottle Shock Tasty Cinema: Bottle Shock 1976 yılında Paris’te yapılan bir kör tadımda California şaraplarının Paris şaraplarına üstün gelmesinin hikayesinin anlatıldığı “Bottle Shock” filmini farklı bir deneyime dönüştürüyoruz. Nif Bağları Gelincik Şenliği Nif Bağları Gelincik Şenliği İzmir’ in en yeni ve modern şaraphanesi olan Nif Bağları, post-modern mimarisi, nefes kesen doğa ve manzarası ile size unutulmaz anlar yaşatmak üzere yola çıktığı etkinlik serilerinin ilki ile herkese merhaba diyor. Baharın habercilerinden gelincik tarlaları içerisinde, sizi müthiş bir müzik ve eğlence şöleni bekliyor olacak 5. Türkiye Ev Biracıları ve Bira Koleksiyonerleri 5. Türkiye Ev Biracıları ve Bira Koleksiyonerleri Türkiye'nin en büyük bira kültürü buluşması 17 Mart 2019 Pazar günü Beyoğlu İstiklal Caddesi üzerindeki Grand Pera'nın 5. katında gerçekleşecek Tübikok Ulusal Ev Birası Yarışması Tübikok Ulusal Ev Birası Yarışması Her ev biracısı Lagered, Weizen, Classic Ale, Dark Ale, IPA, Belgian, Experimental ve Kraftmaster adlı farklı 8 kategoriden istediği kadarına bir üst limit olmaksızın katılabilir. IWC 2018 Türkiye Sonuçları IWC 2018 Türkiye Sonuçları İnternational Wine Challange (IWC) 2018 'de Türk şarapları toplam 117 madalya kazandı.Bu yıl ise İnternational Wine Challange (IWC) 2018 sonuçlarına göre: Türk şarapları: 25 Gümüş Madalya 43 Gümüş Madalya ve 49 Commended Madalya olmak üzere 117 madalya aldılar. Sommeliers’ Selection 24-25 Kasım 2018  The Marmara Taksim'de Sommeliers’ Selection 24-25 Kasım 2018 The Marmara Taksim'de Sommeliers’ Selection 24-25 Kasım 2018 The Marmara Taksim'de
Videolar
Laure Colombo Şaraplarını Anlatıyor Laure Colombo Şaraplarını Anlatıyor Rhone Vadisi, Cornas'da bulunan "Centre Oenologique des Côtes du Rhône” Jean Luc Colombo eşi Anne ve kızları Laure tarafından işletiliyor. Cornas başta olmak üzere son 25 yılda bölgede ses getiren, devrimci çalışmalar yürüten Jean Luc ColomboCaz ve Şarap Caz ve Şarap Avignon'da küçük bir şarap kavı: Cave du Bouffart. Burada bölgenin az bulunan şaraplarını bulmak mümkün hatta küçük tadım menüsünden de o gün açılan şaraplarda test etme şansınız da olabiliyor...Sabit Ağaoğlu Kalecik Karası Teruarını Anlatıyor Sabit Ağaoğlu Kalecik Karası Teruarını Anlatıyor Kalecik'in özel üzümü olan Kalecik Karası' nın teruar özelliklerini Prof. Dr.Sabit Ağaoğlu Keyif Notları'na anlattı.Bağ Bozumu Şenlikleri 2015 Bağ Bozumu Şenlikleri 2015 Keyif Notları, Barbare Bağları ve Chateau Nuzun Çeşmeli Bağları'ndaki üzüm hasatına katıldı. İşte Barbare ve Çeşmeli Bağları'ndan keyifli şenlik görüntüleriGülcihan Ağaoğlu'ndan Tomurcukbağ'ın Serüveni Gülcihan Ağaoğlu'ndan Tomurcukbağ'ın Serüveni Prof. Dr. Y. Sabit Ağaoğlu' nun 45 yıl önce, Kalecik Karası üzümü üzerine yaptığım doktora çalışmasıyla başlayan Tomurcukbağ serüveni, Gülcihan Ağaoğlu anlatıyor.Sabit Ağaoğlu Kalecik Karası'nı Anlatıyor Sabit Ağaoğlu Kalecik Karası'nı Anlatıyor Prof. Dr. Y. Sabit Ağaoğlu Kalecik Karası Üzümünü Anlatıyor Cem Çetintaş Melen Manastırı'nın Öyküsü Cem Çetintaş Melen Manastırı'nın Öyküsü Nif Bağları Nif Bağları İzmir Kemalpaşa'da kurulan Nif Bağları'nda keyifli görüntüler....Şatomet Bağları Şatomet Bağları İzmir Urla Bademler Köyü'nde kurulan Şatomet Bağları'ndan Keyif Notları izlenimleri...Haşim Yunatçı Çamlıbağ'ı Anlatıyor Haşim Yunatçı Çamlıbağ'ı Anlatıyor Yunatçılar Şarapçı'lıktan Çamlıbağ Şarapları'na Haşim Yunatçı, 1925'de başlayan şarap serüvenlerini anlatıyor...

Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy