Sommeliers’ Selection 24-25 Kasım 2018  The Marmara Taksim'de

Sommeliers’ Selection 24-25 Kasım 2018 The Marmara Taksim'de

 Gustobar olarak 2017 yılında başlattığımız; formatı ile benzersiz, uygulama kalitesi ile üst düzey ve verilen hizmete oranla son derece ekonomik fiyatlarıyla kimseyi yormayan tadım aktivitelerimiz “Sommeliers’ Selection” ve "Challenging Master Classes“ etkinliklerine daha da geliştirerek devam ediyoruz.
 
Isa Bal MS ile birlikte gelecek olan Matt Wilkin MS Londra’da yaşayan bir Avusturalya’lı, şarap serüvenine 30 yıl önce Güney Avustralya’da Mc Laren Vale bağlarında başlamış. Londra’daki kariyerine ise iki Michelin yıldızlı Chef Eric Chavot ile birlikte çalışmaya başlayan Matt Wilkin’nin; “master sommelier” olmadan önce, 2005 yılında İngiltere’nin en iyi somelyeri seçilmesi, WSET Diploma, Dom Perignon Award of Excellence 2004 gibi çok önemli başarıları ve ödülleri de var.
Tüm kariyeri şarap üreticileri ve ikram sektöründe geçen Matt Wilkin MS; horeca’ya yönelik, H2V isimli şarap dağıtımı yapan ve Fransız, İspanyol ve Güney Afrika şaraplarına konsantre bir ithalat firmasına sahip. Matt, ayrıca restoranlara danışmanlık veriyor, UK en iyi somelyer, TEXOM ve Decanter gibi şarap yarışmalarının jüri üyesi. 
 
Walk Around Tasting
Şaraplar kategorilerine, renklerine, üzüm cinslerine ve yoğunluklarına göre üretici bağımsız tadım sırasında hazırlanacak. Misafirler, ürünleri bu kadar kapsamlı bir spektrumda sadece Gustobar etkinliklerinde karşılaştırma imkânı buluyor, perakende satış (raf fiyatını) görebiliyorlar, şarapları daha iyi değerlendirebiliyorlar ve üreticiler/ithalatçılar ile daha etkin iletişim kurma imkânı buluyorlar…
Şarap dışı alanda da peynir, zeytinyağı gibi şarap eşlikçisi diğer seçkin markalar yer alacak. Bilet fiyatı 220TL/gün (MC ve WAT dahil). İki günlük kombine giriş 400TL.
 
Master Class’lar
Üretici/ithalatçılar tarafından belirlenecek (tedarikçi başına maksimum 3 çeşit) aday şaraplar arasından kendi favorilerini belirleyecekler. MS’ler tarafından seçilecek şaraplar “Sommeliers’ Selection 2018” başlığı altında Master Class’larda tadılacak. Toplamda iki seans Master Class, Cumartesi ve Pazar günleri saat 15:00-17:00 arası saatleri arasında gerçekleşecek. Her iki Master Class’da farklı şaraplar tadılacakdır.
Master Class katılım (biletli ziyaretçi ve davetiler için) kapasitesi 80 kişi/gün ‘dür. Şarapları seçilen üreticilerin Master Class katılımları ayrı bir bölümde sağlanacaktır ve ilgili üreticiler salonda katılımcılara taktim edilecektir. Bilet fiyatı 300TL/gün (MC ve WAT dahil) İki günlük kombine giriş 550TL.
 
Workshop’lar
Master Class dışında, etkinlik kapsamında farklı Workshop’lar organize edilecektir. Program: 
24 Kasım 2018, Cumartesi Workshop Programı 
10:30 – 11:30 Kavaklıdere / Uluslararası Şarap Yarışmaları ve 60'lardan Günümüze 
Madalyalı Şarap Yolculuğumuz
12:15 – 13:15 Büyülübağ / Üretici Seçkisi - Eski Rekolte Tadımı
14:00 – 15:00 Chamlija / Bordeaux Kökenli Üzümler, Istranca Teruarı ve Chamlija
17:00 – 18:00 Argos / Kapadokya Teruarı ve Benzersiz Şarapları
 
25 Kasım 2018, Pazar Workshop Programı
12:15 – 13:15 Kayra / Deneyimsel Bir Tadım: Öküzgözü
14:00 – 15:00 Doluca / Sarafin Bağlarından 2018 Hasadının Taze/Ham Şarapları ile İçime Hazır Hallerinin Karşılaştırması
17:00 – 18:00 ADCO / Ulaşılabilir Bordeaux Şatoları 
 

Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.
Sommeliers’ Selection Türkiye 2019 Sommeliers’ Selection Türkiye 2019 Yılın en büyük şarap tadım etkinliklerinden biri olan Sommeliers’ Selection 2019 için geri sayım başladı. Bu yıl 30 Kasım – 1 Aralık 2019 tarihleri arasında The Marmara Taksim‘de Başka Açılardan Tadım: Bağlardan Dizelere Başka Açılardan Tadım: Bağlardan Dizelere Türk edebiyatının şiir dönemlerini ve şairlerin bu toprakların bağlarından aldıkları ilhamı şair Altay Öktem, şair Orhan Alkaya ve Ayça Budak’ın şarap eşleştirmeleriyle 18 Kasım’da IWSA’da. Mundus Vini 2019 Türkiye Sonuçları Mundus Vini 2019 Türkiye Sonuçları 1.09.2018 Mundus Vini Summer Tasting 2019 tarihlerinde yapılan yarışmalarda Türk Şarapları, 7 Altın Madalya, 8 Gümüş Madalya Kazandı. Rhône Uzmanından Barbare’ye 94 puan Rhône Uzmanından Barbare’ye 94 puan Geçtiğimiz aylarda jebDunnuck.com ‘da yayımlanan son Rhône Raporu olan: “A focus on Châteauneuf-du-Pape: The 2017s and 2018s” raporunda, Türkiye’den Barbare XL Premier 2012’ye 94 puan verdi ve tadım notunu yayımladı. CNR Food İstanbul 4 Eylül’de Başlıyor CNR Food İstanbul 4 Eylül’de Başlıyor Dünya gıda sektörünün yakından takip ettiği CNR Food İstanbul, 4-7 Eylül tarihlerinde CNR EXPO Yeşilköy’de CNR Ambalaj İstanbul – Gıda İşleme Sistemleri, Paketleme ve Ambalaj Özel Bölümü ile eş zamanlı gerçekleştirilecek Brewstival Vol. 4 İstanbul Brewstival Vol. 4 İstanbul İstanbul ve İzmir’de dönüşümlü olarak gerçekleştirilen brewing kültürü festivali Brewstival Vol. 4, bu yıl 4 Ağustos 2019, Pazar günü İstanbul’da Almanya’dan Türkiye‘ye Şarap Gezileri Başlıyor Almanya’dan Türkiye‘ye Şarap Gezileri Başlıyor Barbare Bağları ziyareti, Barbare Şarapları tadımı ve Arcadia Şarapları tadımı ve Bakucha Vineyard Hotel & SPA ‘da konaklama da yer alıyor. Fatih Belediyesi Wiesbaden Şarap Haftası 2019’da Fatih Belediyesi Wiesbaden Şarap Haftası 2019’da 2019 yılında yapılacak Rheingau Şarap Haftası’nda Fatih Belediyesi’ni ve Türk Şaraplarını Alman Şarap üreticisi Jochen Neher temsil edecek. Fatih Belediyesi ve Wiesbaden Belediye organizasyonunda gerçekleşecek İstanbul'da Şili Şarapları Tadımı İstanbul'da Şili Şarapları Tadımı Henüz Türkiye pazarında bulunmayan, Şili'nin önde gelen 3 şarap üreticisi ve ihracatçısı Viña Ravanal, Viña Garces Silva ve Viña Taphiue şaraplarınında örneklerin sunulduğu etkinlikte, firma yetkileri sektör temsilcilerine şaraplarını anlattılar... Tasty Cinema: Bottle Shock Tasty Cinema: Bottle Shock 1976 yılında Paris’te yapılan bir kör tadımda California şaraplarının Paris şaraplarına üstün gelmesinin hikayesinin anlatıldığı “Bottle Shock” filmini farklı bir deneyime dönüştürüyoruz.
Videolar
Laure Colombo Şaraplarını Anlatıyor Laure Colombo Şaraplarını Anlatıyor Rhone Vadisi, Cornas'da bulunan "Centre Oenologique des Côtes du Rhône” Jean Luc Colombo eşi Anne ve kızları Laure tarafından işletiliyor. Cornas başta olmak üzere son 25 yılda bölgede ses getiren, devrimci çalışmalar yürüten Jean Luc ColomboCaz ve Şarap Caz ve Şarap Avignon'da küçük bir şarap kavı: Cave du Bouffart. Burada bölgenin az bulunan şaraplarını bulmak mümkün hatta küçük tadım menüsünden de o gün açılan şaraplarda test etme şansınız da olabiliyor...Sabit Ağaoğlu Kalecik Karası Teruarını Anlatıyor Sabit Ağaoğlu Kalecik Karası Teruarını Anlatıyor Kalecik'in özel üzümü olan Kalecik Karası' nın teruar özelliklerini Prof. Dr.Sabit Ağaoğlu Keyif Notları'na anlattı.Bağ Bozumu Şenlikleri 2015 Bağ Bozumu Şenlikleri 2015 Keyif Notları, Barbare Bağları ve Chateau Nuzun Çeşmeli Bağları'ndaki üzüm hasatına katıldı. İşte Barbare ve Çeşmeli Bağları'ndan keyifli şenlik görüntüleriGülcihan Ağaoğlu'ndan Tomurcukbağ'ın Serüveni Gülcihan Ağaoğlu'ndan Tomurcukbağ'ın Serüveni Prof. Dr. Y. Sabit Ağaoğlu' nun 45 yıl önce, Kalecik Karası üzümü üzerine yaptığım doktora çalışmasıyla başlayan Tomurcukbağ serüveni, Gülcihan Ağaoğlu anlatıyor.Sabit Ağaoğlu Kalecik Karası'nı Anlatıyor Sabit Ağaoğlu Kalecik Karası'nı Anlatıyor Prof. Dr. Y. Sabit Ağaoğlu Kalecik Karası Üzümünü Anlatıyor Cem Çetintaş Melen Manastırı'nın Öyküsü Cem Çetintaş Melen Manastırı'nın Öyküsü Nif Bağları Nif Bağları İzmir Kemalpaşa'da kurulan Nif Bağları'nda keyifli görüntüler....Şatomet Bağları Şatomet Bağları İzmir Urla Bademler Köyü'nde kurulan Şatomet Bağları'ndan Keyif Notları izlenimleri...Haşim Yunatçı Çamlıbağ'ı Anlatıyor Haşim Yunatçı Çamlıbağ'ı Anlatıyor Yunatçılar Şarapçı'lıktan Çamlıbağ Şarapları'na Haşim Yunatçı, 1925'de başlayan şarap serüvenlerini anlatıyor...

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy