5.Kanyon Şarap Tadım Günleri 14 Aralık’ta başlıyor

5.Kanyon Şarap Tadım Günleri 14 Aralık’ta başlıyor

Şarap sektörünü aynı platformda buluşturan en önemli etkinliklerin başında gelen ’Kanyon Şarap Tadım Günleri’nin 5’incisi, İstanbul Kanyon’da, 14-15-16 Aralık 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve  özellikle yeni yıl hazırlıklarıyla birlikte  şarapseverler tarafından merakla beklenen etkinlik, şarap üreticilerinin yeni şaraplarını tatmanın yanı sıra, şarapla ilgili pek çok konuda yapılacak seminerlere ücretsiz katılım imkanı da sunuyor.
14-15 -16 Aralık 2012 tarihleri arasında Kanyon’da gerçekleştirilecek olan  5.Kanyon Şarap Tadım Günleri süresince yapılacak şarap etkinlikleri kapsamında ziyaretçiler, Türkiye’nin önde gelen şarap üreticileri tarafından kurulan tadım standlarında birbirinden lezzetli şarapları, 14 ve 15 Aralık günleri  16:00- 20:00, 16 Aralık Pazar günü ise 14.00-18.00  saatleri arasında  tatma fırsatı yakalayabilecekler. 5.Kanyon Şarap Tadım Günleri’ne katılacak  22  üretici arasında  bulunan Arcadia, Baküs, Barbare, Büyülübağ, Chateau  Nuzun, Diren, Doluca, Gali, Gülor, Kavaklıdere, Kayra,  Kocabağ,  Kutman,  Küp,  L.A, Pamukkale, Sevilen,  Suvla,  Umurbey,  Urla, Vinkara ve Yazgan’ın 290’a yakın farklı şarabı etkinlik süresince şarapseverlerle buluşacak.
Etkinlik kapsamında ücretsiz olarak gerçekleştirilecek olan  şarap söyleşilerinde Türkiye’de  ilk  kez söyleşi  konusu  olacak  konular  yer  alıyor. Şarapla Yapılan Yemekler, Baş Ağrısı ve Şarap, Şarap ve Beslenme  gibi konu başlıklarının yanı sıra Yemek ve Şarap Uyumunun Altın Kuralları, Şaraptan Keyif Almanın İncelikleri gibi  konulara yer verilecek.  Söyleşileri  gerçekleştirilecek uzmanlar  arasında Mehmet Ömür –Tıp Doktoru, Leyla Hoşapçıoğlu / Diyetisyen-Beslenme Uzmanı,  Oluş Molu – Organik Ürünler ve Şarap Üreticisi, ve  şarap sektörünün  önemli  şarap eğitmenleri –uzmanları  Ayça Çiğdem Budak Melek, Duygu Konyar , Ebru Günaçan  yer  alıyor. Tüm şarap severler  davetlidir.                                                                                  
*Etkinlik süresince 14 ve 15 Aralık günleri  16:00- 20:00, 16 Aralık Pazar günü ise 14.00-18.00  saatleri arasında  şarap üretici tadım standlarından  290’a yakın  şarap tadımı  yapılabilecektir.


18:30 5.Kanyon Şarap Tadım Günleri Açılış Kokteyli
Yer: Etkinlik alanı


15 Aralık 2012 Cumartesi
17.00 Yemek ve Şarap Uyumunun Altın Kuralları
Ayça Çiğdem Budak Melek - WSET Onaylı Eğitmen


18.00 Şaraptan Keyif Almanın İncelikleri
Ebru Günaçan - Şarap Eğitmeni/Uzmanı


19.00 Şarabı Anlamak İçin Kullanılan Terimler
Duygu Konyar / Şarap Eğitmeni/ Uzmanı


16 Aralık 2012 Pazar
15.00 Şarap ve Beslenme
Leyla Hoşapçıoğlu / Diyetisyen-Beslenme Uzmanı


16.00 Baş Ağrısı ve Şarap
Mehmet Ömür – Tıp Doktor / Şarap Köşe Yazarı


17.00 Şarapla Yapılan Yemekler
Oluş Molu – Organik Ürünler ve Şarap Üreticisi


Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.
Sommeliers’ Selection Türkiye 2019 Sommeliers’ Selection Türkiye 2019 Yılın en büyük şarap tadım etkinliklerinden biri olan Sommeliers’ Selection 2019 için geri sayım başladı. Bu yıl 30 Kasım – 1 Aralık 2019 tarihleri arasında The Marmara Taksim‘de Başka Açılardan Tadım: Bağlardan Dizelere Başka Açılardan Tadım: Bağlardan Dizelere Türk edebiyatının şiir dönemlerini ve şairlerin bu toprakların bağlarından aldıkları ilhamı şair Altay Öktem, şair Orhan Alkaya ve Ayça Budak’ın şarap eşleştirmeleriyle 18 Kasım’da IWSA’da. Mundus Vini 2019 Türkiye Sonuçları Mundus Vini 2019 Türkiye Sonuçları 1.09.2018 Mundus Vini Summer Tasting 2019 tarihlerinde yapılan yarışmalarda Türk Şarapları, 7 Altın Madalya, 8 Gümüş Madalya Kazandı. Rhône Uzmanından Barbare’ye 94 puan Rhône Uzmanından Barbare’ye 94 puan Geçtiğimiz aylarda jebDunnuck.com ‘da yayımlanan son Rhône Raporu olan: “A focus on Châteauneuf-du-Pape: The 2017s and 2018s” raporunda, Türkiye’den Barbare XL Premier 2012’ye 94 puan verdi ve tadım notunu yayımladı. CNR Food İstanbul 4 Eylül’de Başlıyor CNR Food İstanbul 4 Eylül’de Başlıyor Dünya gıda sektörünün yakından takip ettiği CNR Food İstanbul, 4-7 Eylül tarihlerinde CNR EXPO Yeşilköy’de CNR Ambalaj İstanbul – Gıda İşleme Sistemleri, Paketleme ve Ambalaj Özel Bölümü ile eş zamanlı gerçekleştirilecek Brewstival Vol. 4 İstanbul Brewstival Vol. 4 İstanbul İstanbul ve İzmir’de dönüşümlü olarak gerçekleştirilen brewing kültürü festivali Brewstival Vol. 4, bu yıl 4 Ağustos 2019, Pazar günü İstanbul’da Almanya’dan Türkiye‘ye Şarap Gezileri Başlıyor Almanya’dan Türkiye‘ye Şarap Gezileri Başlıyor Barbare Bağları ziyareti, Barbare Şarapları tadımı ve Arcadia Şarapları tadımı ve Bakucha Vineyard Hotel & SPA ‘da konaklama da yer alıyor. Fatih Belediyesi Wiesbaden Şarap Haftası 2019’da Fatih Belediyesi Wiesbaden Şarap Haftası 2019’da 2019 yılında yapılacak Rheingau Şarap Haftası’nda Fatih Belediyesi’ni ve Türk Şaraplarını Alman Şarap üreticisi Jochen Neher temsil edecek. Fatih Belediyesi ve Wiesbaden Belediye organizasyonunda gerçekleşecek İstanbul'da Şili Şarapları Tadımı İstanbul'da Şili Şarapları Tadımı Henüz Türkiye pazarında bulunmayan, Şili'nin önde gelen 3 şarap üreticisi ve ihracatçısı Viña Ravanal, Viña Garces Silva ve Viña Taphiue şaraplarınında örneklerin sunulduğu etkinlikte, firma yetkileri sektör temsilcilerine şaraplarını anlattılar... Tasty Cinema: Bottle Shock Tasty Cinema: Bottle Shock 1976 yılında Paris’te yapılan bir kör tadımda California şaraplarının Paris şaraplarına üstün gelmesinin hikayesinin anlatıldığı “Bottle Shock” filmini farklı bir deneyime dönüştürüyoruz.
Videolar
Laure Colombo Şaraplarını Anlatıyor Laure Colombo Şaraplarını Anlatıyor Rhone Vadisi, Cornas'da bulunan "Centre Oenologique des Côtes du Rhône” Jean Luc Colombo eşi Anne ve kızları Laure tarafından işletiliyor. Cornas başta olmak üzere son 25 yılda bölgede ses getiren, devrimci çalışmalar yürüten Jean Luc ColomboCaz ve Şarap Caz ve Şarap Avignon'da küçük bir şarap kavı: Cave du Bouffart. Burada bölgenin az bulunan şaraplarını bulmak mümkün hatta küçük tadım menüsünden de o gün açılan şaraplarda test etme şansınız da olabiliyor...Sabit Ağaoğlu Kalecik Karası Teruarını Anlatıyor Sabit Ağaoğlu Kalecik Karası Teruarını Anlatıyor Kalecik'in özel üzümü olan Kalecik Karası' nın teruar özelliklerini Prof. Dr.Sabit Ağaoğlu Keyif Notları'na anlattı.Bağ Bozumu Şenlikleri 2015 Bağ Bozumu Şenlikleri 2015 Keyif Notları, Barbare Bağları ve Chateau Nuzun Çeşmeli Bağları'ndaki üzüm hasatına katıldı. İşte Barbare ve Çeşmeli Bağları'ndan keyifli şenlik görüntüleriGülcihan Ağaoğlu'ndan Tomurcukbağ'ın Serüveni Gülcihan Ağaoğlu'ndan Tomurcukbağ'ın Serüveni Prof. Dr. Y. Sabit Ağaoğlu' nun 45 yıl önce, Kalecik Karası üzümü üzerine yaptığım doktora çalışmasıyla başlayan Tomurcukbağ serüveni, Gülcihan Ağaoğlu anlatıyor.Sabit Ağaoğlu Kalecik Karası'nı Anlatıyor Sabit Ağaoğlu Kalecik Karası'nı Anlatıyor Prof. Dr. Y. Sabit Ağaoğlu Kalecik Karası Üzümünü Anlatıyor Cem Çetintaş Melen Manastırı'nın Öyküsü Cem Çetintaş Melen Manastırı'nın Öyküsü Nif Bağları Nif Bağları İzmir Kemalpaşa'da kurulan Nif Bağları'nda keyifli görüntüler....Şatomet Bağları Şatomet Bağları İzmir Urla Bademler Köyü'nde kurulan Şatomet Bağları'ndan Keyif Notları izlenimleri...Haşim Yunatçı Çamlıbağ'ı Anlatıyor Haşim Yunatçı Çamlıbağ'ı Anlatıyor Yunatçılar Şarapçı'lıktan Çamlıbağ Şarapları'na Haşim Yunatçı, 1925'de başlayan şarap serüvenlerini anlatıyor...

Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy